Harmadik alkalommal rendezik meg július 13–14. között, az Óriáspince-tetőn a Székely Vágtát, a Nemzeti Vágta egyetlen hivatalos külhoni előfutamát. A lovas rendezvényre a sepsiszentgyörgyi önkormányzat 150 ezer lejt különített el. Az esemény összköltségvetése 372 ezer lej.
2013. április 09., 16:202013. április 09., 16:20
2013. április 09., 16:212013. április 09., 16:21
A sepsiszentgyörgyi önkormányzati képviselő-testület hétfői ülésén a Székely Vágta finanszírozásával kapcsolatosan újabb döntést hozott. A városatyák a román képviselők tartózkodása mellett elfogadták, hogy a megyeszékhely biztosítsa az önrészt, azaz 78 650 lejt a 10 millió forintnyi, a budapesti Nemzeti KulturáIis Alap KulturáIis Fesztiválok Kollégiumához, a rendezvénnyel kapcsolatosan benyújtott pályázathoz. A városháza szakirodája már előkészítette a pályázatot, amelyben 372 ezer lejben (mintegy 25 millió forint) állapították meg a teljes költségvetést.
A hétfőn jóváhagyott összeg csak része annak, amellyel Sepsiszentgyörgy idén hozzájárul a Székely Vágta megszervezéséhez, éspedig 150 ezer lejjel. A társszervező Kovászna Megye Tanácsa ugyanennyivel társul. Tamás Sándor elnök érdeklődésünkre elmondta, nem volt kérdéses, hogy idén is részt vállalnak a finanszírozásban, ezért a múlt héten elfogadott költségvetésben szerepel ez a finanszírozás is, igaz más besorolásban.
A hiányzó összeg egyébként a versenyzők nevezési díjából és a kereskedők helyfoglalási illetékéből, illetve külső támogatásokból áll majd össze, mint az előző két alkalommal.
A látványos lovas rendezvényt, a budapesti Nemzeti Vágta egyik előfutárát az elmúlt években nagy érdeklődés övezte, tavaly 38 település nevezett be, illetve a Duna Televízió élőben közvetítette a futamokat.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület fennállásának 35. évfordulójára készült dokumentumfilmet, hétfőn 17 órától mutatják be a kovásznai Csoma Emlékközpont és Népfőiskola székházában.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
A megszokottól eltérő, misztikus élményben lehet része annak, aki ellátogat a dálnoki búvártóhoz, ahol nem mindennapi kiállítás várja a látogatókat.
Válaszol a gazdák kérésére a Kovászna megyei tanács: segít a gazdálkodóknak abban, hogy nagyobb felületen küzdhessenek meg az egyre gyakoribb aszályos időszakokkal. A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön az öntözhető felület.
Hat szolgálati lakással lesz gazdagabb egy év múlva Kovászna városa, amelyeket az egészségügyben és oktatásban dolgozóknak szánnak. A kivitelezés múlt héten kezdődött el, uniós alapokból finanszírozzák.
Több mint egy hónappal a pusztító májusi áradások után sem csillapodott a fájdalom és a reménytelenség Nagyborosnyón és Bácsteleken. A települések lakói még mindig ázott falú, penészes, betonpadlós szobákban tengődnek.
A közútkezelő és a Kovászna megyei tanács ellen indítandó perben látják az utolsó szalmaszálat az A13-as autópálya őket érintő nyomvonala ellen tiltakozó kézdimartonfalvi gazdák. Ezt a helyi kultúrotthonban tartott fórumukon tették egyértelművé.
A Bodok szálló nem a város szimbóluma, hanem az elnyomásé, a rombolásé, a valódi értékek eltörlésének mementója – fogalmazott hétfői sajtótájékoztatóján Antal Árpád polgármester a város közvéleményét élénken foglalkoztató bontási folyamat kapcsán.
szóljon hozzá!