A műtrágyához nem értek el a lángok
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Egyre több felhívást fogalmaznak meg a Facebookon, ismerősök és barátok segítséget kérve azok számára, akiknek műhelyük, edzőtermük leégett a vasárnapi marosvásárhelyi tűzben.
2023. január 31., 13:332023. január 31., 13:33
Tűz ütött ki vasárnap délben Marosvásárhelyen a Maros utcában, amelynek eloltására 70 tűzoltóra volt szükség – a helyiek mellett Hargita és Beszterce megyei tűzoltók is a helyszínre siettek – az esetről mi is beszámoltunk.
Elektromos eszközök, autók és műtrágya is található abban a raktárhelyiségben, amely a marosvásárhelyi Maros utcában gyulladt ki vasárnap délután. Vészhelyzeti üzenetben robbanásveszélyre figyelmeztették a környéken lévőket.
Mivel egyik raktárban műtrágyát tároltak, ezért fennállt a veszély, hogy robbanás következhet be, és jelentős károkat okozhat nemcsak a helyszínen, hanem a környéken is.
Végül a tűzoltók több órás közdelem után eloltották a lángokat.
A helyszínen – és a fényképeken – jól látszik, hogy
A felhívásokban megjegyzik, hogy az egyik tűzoltó azt mondta: csodával határos, hogy sikerült megakadályozni a műtrágya robbanását, és ezért nem csodálkozott, amikor meglátta ezt a feliratot a falon: Jézus ma is él.
Samaj Arnold László, a Siloe keresztény egyesület képviselője a Facebookon kér segítséget Szász Lászlónak, akinek az autóbádogos műhelye vált teljesen a lángok martalékává. Mint leírja, a műhelyben levő két autót sikerült kimenteni, de
Arra kéri azokat, akik adománnyal tudnak segíteni, hogy tegyék meg a RO32BACX0000001995595000 bankszálára utalva Samaj Arnold névre, a megjegyzéshez pedig írják oda, hogy Szász Lacinak.
A Gaga Rádió Marosszék műsorvezetője, Kakasi Miska közösségi oldalán Poczó Zoltánnak kér segítséget. Az egykori thai-boksz világbajnok edzőterme teljesen kiégett, benne a sportfelszerelések is.
„Most kell megmutatni, hogy ebben a városban még van némi empátia! A Black Diamonds Sportklubnak utalni lehet: RO67 BTRL RONC RT0P 3028 9001, Banca Transilvania SWIFT BTRLRO22” – írja Kakasi.
A vasárnapi tűz okait még nem hozták nyilvánosságra a hatóságok.
Hatalmas autósorok alakultak ki Székelyudvarhely és Csíkszereda között, rengeteg zarándok indult el járművel szombaton reggel Csíksomlyó felé.
A nyár legnagyobb ingyenes erdélyi koncertjére gurul be a Rádió GaGa Duma Dubája: június 14-én a csíksomlyói nyeregben a Bagossy Brothers Company Csillag az égen nevű koncertjén találkozhatnak médiacsoportunk munkatársaival.
Elindult a kora reggeli lenkúti ébresztő és reggeli után az udvarhelyi keresztalja a csíksomlyói nyereg felé. A Hármaskeresztnél kaptuk lencsevégre a zarándokokat.
Több mint ezer ember várta péntek este a csíksomlyói búcsúba igyekvő magyarországi zarándokvonatot, a polgármesteri hivatal pedig érkezésükre fúvószenekart rendelt, kürtőskaláccsal, pogácsával kínálta az érkezőket.
Ötéves korában döntötte el, hogy katolikus pap lesz és a csíksomlyói kegyhelyet a lelke szülőföldjének tartja. György Alfréd a pünkösdi búcsú idei szónoka, akivel Szent Kamillról és arról beszélgettünk, hogy hogyan készül ő a pünkösdi szolgálatra.
Marosvásárhelyre, Gyimesfelsőlokra és Gyimesbükkre látogatott Sulyok Tamás köztársasági elnök pénteken, erdélyi magánlátogatása első napján.
Négyszáz lovas érkezett meg Csíksomlyóra, a nyolcadik Márton Áron Pünkösdi Lovas Zarándoklat résztvevőként péntek délután, imaszalagokat, a magyarok imáit hozták az egész Kárpát-medencéből és a diaszpórából.
A héten a rendőrök és a Kovászna Megyei Környezetőrség szakembereiből álló ellenőrző csoportok hét helyszíni ellenőrzést végeztek háromszéki cégeknél, magánszemélyeknél, valamint a közúti forgalomban, illegális hulladékszállítások kiszűrésére.
Ünnepélyes keretek között nyílt meg, pénteken délután a Csíksomlyó és Máriapócs Nemzeti Kegyhelyeink örökségét bemutató kiállítás a csíksomlyói kegytemplom előtti téren.
Kihirdette pénteken Nicușor Dan államfő azt a törvényt, amely szerint 26 éves korig ingyenesen férhetnek hozzá a fiatalok (nemtől függetlenül) a humán papillómavírus (HPV) elleni védőoltáshoz.
szóljon hozzá!