Fotó: Csató Andrea
Végleges ítélet született a Székelyudvarhely egykori vízszolgáltatója, az Aqua Nova Hargita és a helyi önkormányzat perében. A Legfelsőbb Ítélő- és Semmítőszék elutasította a 2018 nyara óta folytatott perben másodfokon hozott, a város számára kedvező jogerős ítélet érvénytelenítésére vonatkozó kérést. Első fokon 2021-ben veszített a város, majd másodfokon 2023-ban nyert, most pedig biztossá vált, hogy nem kell kifizetnie az alapfokú ítéletben szereplő 30 millió lej plusz áfa összeget.
2024. június 25., 15:152024. június 25., 15:15
2024. június 25., 16:322024. június 25., 16:32
Gálfi Árpád, Székelyudvarhely leköszönő polgármestere a megnyert per kapcsán tartott keddi sajtótájékoztatón hangsúlyozta:
„Miután a marosvásárhelyi táblabíróságon jogerősen megnyertem a pert, reméltem, hogy egy csendes gratuláció elhagyja a riogatók száját, már csak azért is, mert ennek az eredménynek talán ők kellett volna a legjobban örüljenek, hiszen ha mindannyian a város érdekeit tartjuk szem előtt, ez a döntés mindenkit elégtétellel kellett volna eltöltsön, legyen akár ellenzéki, akár jelenlegi vagy jövőbeli városvezető. Na de csak a síri csend maradt” – jelentette ki elégedetlenül Gálfi, majd kihangsúlyozta:
Elmondta azt is, hogy az Aqua Nova a jogerős bírósági ítéletet is megtámadta a legfelsőbb bíróságon, egy évvel ezelőtt, ezzel kapcsolatban pedig múlt héten szerdán hozott döntést a legfelsőbb bíróság:
„Ennyit a kampányban is előszeretettel lebegtetett eladósításról, nincs 10 millió eurós adóssága Székelyudvarhelynek” – szúrt oda még egyszer utoljára Gálfi Árpád, majd azt is hozzátette:
„Ami bánt, az mint udvarhelyit bánt, hiszen az udvarhelyi emberekkel akartak jogtalanul kifizettetni olyan munkákat, amit soha nem végzett el a város területén az Aqua Nova Hargita szolgáltató” – zárta le végül gondolatmenetét a leköszönő udvarhelyi városvezető.
Mint arról korábban többször is beszámoltunk, 2018 nyarától állt perben Székelyudvarhely egykori vízszolgáltatója, az Aqua Nova Hargita a helyi önkormányzattal. A bírósági ügy oka az volt, hogy
A szolgáltató hatalmas összegű kártérítést követelt a várostól, ÁFÁ-val együtt csaknem 40 millió lejt. A vízszolgáltató első fokon meg is nyerte a pert 2021-ben.
2018 nyarától áll perben Székelyudvarhely egykori vízszolgáltatója, az Aqua Nova Hargita a helyi önkormányzattal. A bírósági ügy oka az, hogy a szolgáltató szerint jogtalanul bontott velük szerződést a város.
A városi önkormányzat ezután fellebbezett, tavaly a Marosvásárhelyi Ítélőtábla neki adott igazat, de a jogerős ítéletet is megpróbálta érvényteleníttetni a szolgáltató, ezért a pereskedés egészen mostanáig húzódott.
Ha egy magyar diák idén azt mondja, hogy jól sikerült a román érettségije, az azt jelenti, hogy elég jól beszéli a többség nyelvét. Az idei tételek pont erről szóltak: mennyire értik és tudják használni a román nyelvet a magyar diákok.
Súlyos sérülésekkel kórházba került egy 15 éves, nyolcadik osztályt befejező diáklány, miután péntek délután kiugrott egy lupényi iskola második emeleti ablakából.
Hatósági felügyelet alatt marad Călin Georgescu, miután Bukarest első kerületének bírósága elutasította az intézkedés meghosszabbítása elleni fellebbezését. A döntés végleges.
Június 14-én rendhagyó zenei esemény lesz Csíksomlyón: a Bagossy Brothers Company ad koncertet „Csillag az égen” címmel. Ez az egyetlen koncert ezzel a műsorral egész Erdélyben, exkluzív helyszínen, a csíksomlyói nyeregben.
Egészségügyi állapota miatt Ion Iliescu volt államfőt továbbra is intenzív osztályon kell kezelni, ahol magas szintű orvosi ellátásban részesül – közölte pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti Agrippa Ionescu sürgősségi kórház.
Áprilisban márciushoz képest 44 lejjel, azaz -0,8 százalékkal 5647 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9415 lej volt, 80 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Nem tágít a medve a Csíkszeredához tartozó Szécsenyből, ezúttal fényes nappal, péntek délelőtt bukkant fel lakott területen a vadállat.
Spontán tüntetést tartottak péntek délelőtt a parajdi sóbánya előtt a Salrom alvállalkozójának számító Sal Sind Kft. alkalmazottai, kártérítést követelve az elbocsátásuk miatt.
Elfogyóban vannak a vízhálózati tartalékok Dicsőszentmártonban, miután péntek reggel lezárták a Kis-Küküllő vizének bevezetését a helyi vízműhöz. A vízellátást ideiglenesen vízosztó pontokon keresztül biztosítják.
Az összes természetvédelmi területet belefoglalták a román állam közvagyonának a leltárába. Így ma Hargita megyéből is több ezer hektár a román állam köztulajdona, köztük a 60 hektáros parajdi Sóhát természetvédelmi terület.
szóljon hozzá!