
Az Aqua Nova Hargita szerint kijátszották őket, a városnak ezért fizetnie kell. Archív
Fotó: Barabás Ákos
2018 nyarától áll perben Székelyudvarhely egykori vízszolgáltatója, az Aqua Nova Hargita a helyi önkormányzattal. A bírósági ügy oka az, hogy a szolgáltató szerint jogtalanul bontott velük szerződést a város. Az önkormányzat magyarázata szerint törvénymódosítás miatt kényszerült erre. Az Aqua Nova keresetét a napokban alapfokon jóváhagyta a Csíkszeredai Bíróság, ami azt jelenti, hogy a városnak több tízmillió lej kártérítést kellene fizetnie a szolgáltatónak.
2021. december 10., 16:302021. december 10., 16:30
A Csíkszeredai Bíróság honlapján közölt információk szerint alapfokon pert nyert az Aqua Nova Hargita Székelyudvarhely önkormányzata ellen. Amint arról írtunk,
A téma kapcsán 2020. február 11-i Facebook-bejegyzésében Gálfi Árpád polgármester így fogalmazott tárgyalás előtt: „ÁFÁ-val együtt közel 40 millió lejt követel városunktól az Aqua Nova. (…) Ez nem kevesebb, mint a székelyudvarhelyi adófizető városlakók KÉT ÉV alatt befizetett adója. Ilyen összegre rúg azon fejlesztésekre vonatkozó követelés, amelyek megvalósulását az egykori szolgáltató törvényes dokumentumokkal nem igazolta kérésünkre” – olvasható a bejegyzésben.
A hivatal honlapján egy nappal később részletesebb bejegyzés ezt megerősíti:
Az ügyben megkerestük Bálint-Major Áront, az Aqua Nova Hargita ügyvezető igazgatóját. Elmondta, hogy a 2007-ben kötött szerződés egyik feltételeként közel kilencmillió eurót fektettek be a város vízhálózatának modernizálásába, amelynek megtérülését húszéves futamidőre számolták.
– sorolta Bálint-Major Áron, aki szerint a cég megjelenése után hamarosan városszerte meg is szűntek az addig gyakori és sok esetben hosszas szolgáltatás-kiesések. Aztán 2018-ban hirtelen megváltozott minden:
A küszöbön álló döntésről akkor értesítették az Aqua Novát: „tárgyaltunk róla – mondta Bálint-Major Áron –, de végül a polgármester úgy döntött, hogy kihátrál az egészből, és átadja a szolgáltatást a Harvíznek, közbeszerzés nélkül. Ez olyan, mintha a főbérlő felmondana a lakónak, miután az saját zsebből felújította az ingatlant” – foglalta össze röviden a per indoklását az ügyvezető igazgató. „Erre persze volt neki joga, csak akkor vállalnia kell a következményeit” – tette hozzá. A szolgáltatás átadásáról szóló 3/25.01.2018 számú tanácshatározatot is megtámadta az Aqua Nova, ennek több pontját is eltörölte az alapfokú bírósági ítélet.
A Csíkszeredai Bíróság honlapján megjelent értesítés szerint az ítéletben továbbá mintegy 30 millió lejes kártérítést állapítottak meg. Ebben a hatalmas, több mint 100 ezer lejes perköltség is benne van.
Az ügyben Venczel Attilát, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal főjegyzőjét is megkerestük, aki elmondta, hogy egyelőre elemzik a helyzetet, a döntésről ők is pénteken értesültek. Hivatalos indoklás még nem érkezett, amint megjön, valószínűleg a hivatal is közöl majd hivatalos álláspontot, és minden bizonnyal él majd a fellebbezés jogával.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
1 hozzászólás