
Illusztráció
Vádat emelt a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) az a férfi ellen, aki egy radóci házkutatás közben karddal megsebesített egy rendőrt.
2018. március 30., 16:442018. március 30., 16:44
Az előzetes letartóztatásban levő A. H.-t
Ugyanebben az ügyben vádat emeltek hat társa ellen is – számol be az Agerpres.
A DIICOT szerint a férfi és társai 2016 augusztusa és 2017 decembere között legalább 1667 tasak kábítószert értékesítettek, tasakonként 50 lejért. H.-t és két társát azzal is vádolják, hogy 2017 májusában
Az illetőt folyamatosan megfigyelés alatt tartották, és amikor nem volt hajlandó végrehajtani utasításaikat, megverték. A férfinek végül sikerült elmenekülnie a lakásból, csaknem két hónapon át kórházban kezelték.
Az ügyet a Suceava megyei törvényszék tárgyalja.
Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől.
Összeütközött pénteken két vasúti szerelvény a dél-angliai Bedford városának közelében. A brit közlekedési rendőrség péntek esti beszámolója szerint a szerencsétlenségben egy ember életét vesztette, sokan megsérültek.
Egy oroszországi bíróság jogerősen 15 év börtönbüntetésre ítélt egy román állampolgárt Ukrajna javára folytatott kémkedés miatt.
Majmot akart csempészni Olaszországba autójában az a román férfi, aki ellen természetkárosítás miatt emeltek vádat – tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője szerdán az MTI-t.
Hat, alig néhány hetes tacskót találtak a magyarországi pénzügyőrök egy kisbusz rejtett rekeszében. Az állatok chippel, oltással és útlevéllel sem rendelkeztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
Hamufelhőt ereszt ki magából az Etna több mint 3 ezer méteres magasságban, emiatt közepes készenlét lépett életbe Catania repülőterén hétfőn, egyelőre jelentősebb késések nélkül.
Az Egyesült Államok megkötötte a megállapodást Iránnal a konfliktus lezárásáról – jelentette be Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
Eddig huszonegy Észak-Írországban élő ember kért konzuli segítséget a román hatóságoktól utazási okmányok kiállításához a belfasti zavargások miatt – közölték csütörtökön külügyminisztériumi források.
A román külügyminisztérium tájékoztatása szerint az edinburgh-i román konzuli hivatal képviselői kapcsolatban állnak három román állampolgárságú családdal, amelyek otthonát megrongálták az éjszakai események közben.
Az Európai Bizottság frissítette a légiközlekedés biztonságával összefüggésben azon légitársaságokat felsoroló listáját, amelyekre működési tilalom vagy működési korlátozás vonatkozik az Európai Unió légterében.
szóljon hozzá!