Vereség az év első meccsén

A téli szünet után az FC Botoșani otthonában szenvedett egygólos vereséget a Sepsi OSK hétfőn este az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában, ezzel pedig megszakadt a minden sorozatot figyelembe véve tíz mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata.

Székely Hírmondó

2022. január 25., 00:182022. január 25., 00:18

Az új év első tétmérkőzésén mintegy 50 Sepsi-drukker szurkolt a bukovinai mínuszokban a zöld mezben játszó OSK-nak. Az eltiltását töltő Cristiano Bergodi helyett a kispadról Ilyés Róbert másodedző irányította a győzelmi kényszerben levő sepsiszentgyörgyi csapatot, amelynek keretéből több alapember is hiányzott. A kiegyenlített játékot hozó első félidőben többnyire Adnan Aganovic révén veszélyeztetett a háromszéki alakulat, a horvát középpályás lövései azonban rendre elkerülték a kaput. A házigazdák Tincu labdavesztése után kerültek először helyzetbe, Roman lőtt kapura, de Niczuly védeni tudta a körülbelül 7 méterről leadott próbálkozást. Szünet előtt azonban már tehetetlennek bizonyult, a 42. percben nagyszerűen kiugratta Enriko Papát Mailat, a botosáni kapitány pedig a védeni igyekvő kapus lába között a kapuba gurított (1–0).

A második félidőben többnyire ellentámadásokra rendezkedtek be a csapatok, a felsőházi rájátszásba vágyó OSK viszont sajnálatos módon játszott a helyzetekkel. Golofca két alkalommal is kihagyta a ziccert, maradt az 1–0, az immár 37 pontos Botoșani hetedik alkalommal győzte le az OSK-t, amely 26 pontjával maradt a 10. helyen. Nem sok idő jut pihenésre, ugyanis pénteken az Universitatea Craiova érkezik Szentgyörgyre.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 22. forduló: FC Botoșani–Sepsi OSK 1–0 (1–0). Botosani, Városi Stadion, 400 néző. Vezette: Horia Mladinovici. FC Botosani: Contra – Braun, Racovițan, Șeroni, Dragu – Papa, Edjouma, Florescu – Jaja Silva (Neciu, 88.), Roman (Lupeta, 88.), Mailat (Fili, 77.). Edző: Marius Croitoru. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ispas – Éder Gonzalez, Fofana (Achahbar, 57.), Aganovic – Askovszki, Damașcan (Luckassen, 57.), Golofca (Ștefănescu, 76.). Edző: Cristiano Bergodi. Gólszerző: Papa (42.).

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés