
Kovászna megyében is népszerűek a rendőri „külsős” állások. Arra is rákérdeztünk, melyik volt a legkeresettebb, legnépszerűbb munkakör év elején.
2018. január 31., 00:242018. január 31., 00:24
Kovászna megyében is népszerűek a rendőri „külsős” állások. Arra is rákérdeztünk, melyik volt a legkeresettebb, legnépszerűbb munkakör év elején.
Országos szinten is túljelentkezés észlelhető a megyei rendőrkapitányságok által januárban meghirdetett állásokra, amelyekre külsős szakembereket keresnek. Összesen 770 álláslehetőséget hirdettek meg, miközben csupán a szomszédos Hargita megyében 21 állásra 275 személy nyújtotta be a jelentkezési iratcsomóját. Gheorghe Filip, a Hargita megyei rendőrkapitányág szóvivője szerint 62-en a két humánerőforrás-szakértői állásra, 46-an a humánerőforrás-menedzser tiszti beosztásra jelentkeztek.
Tolvaj-Marin Nicoleta, a Kovászna megyei rendőrség szóvivője érdeklődésünkre elmondta, Háromszéken tíz állást hirdettek meg ebben a „körben”, és ezekre közel 100 személy jelentkezett. A legnépszerűbbnek nálunk a könyvelői (pénzügyi szakemberi) munkakör bizonyult, erre tették le a legtöbben a jelentkezési iratcsomójukat, de kommunikációs, logisztikai szakembereket, titkárnőt is kerestek az egyenruhások.
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!