Rafila: a magas esetszám ellenére nem olyan nagy a kórházakra nehezedő nyomás

A koronavírusos megbetegedések magas száma ellenére most nem nehezedik akkora nyomás a kórházakra, mint a járvány negyedik hulláma alatt - jelentette ki kedden Alexandru Rafila egészségügyi miniszter.

Székely Hírmondó

2022. január 18., 15:432022. január 18., 15:43

[reklam]

Míg hétfőn 21 gyermeket ápoltak az intenzív osztályon, keddre már tizenkettőre csökkent a számuk. Ugyanez a helyzet a kórházi osztályokon is: hétfőn 338 gyermek szorult ápolásra, keddre már eggyel kevesebb, annak ellenére, hogy az új esetek száma robbanásszerűen megnövekedett egy nap alatt. Ez a tendencia a felnőttek esetében is érvényes, az esetszámok növekedése ellenére a kórházakra nehezedő nyomás kisebb, mint a korábbi hullám esetén - mutatott rá a tárcavezető a Mentsétek meg a gyermekeket szervezet által szervezett vitán.

Hangsúlyozta, nem tartják nyitva az iskolákat "bármilyen áron", azonban úgy véli, hogy a hagyományos tanítás megszakítása "komoly következményekkel" jár a tanulók előmenetelére.

"Az INSP munkatársaival és az egészségügyi minisztérium képviselőivel meg akartuk találni a középutat, a kiegyensúlyozott utat az iskolák nyitva tartására, hogy a gyermekek egészségét ne fenyegesse komoly veszély, és hogy a lehető legtovább tartson a szemtől szembeni oktatás" - mutatott rá Rafila, hangsúlyozva, az az intézkedés, amely szerint a Covid-kórházak 75 százalékos leterheltsége esetén függesztik fel a jelenléti oktatást, megegyezik egy, az Egyesült Államokban is megfogalmazott ajánlással.

Hangsúlyozta, hétfőn a koronavírusos pácienseknek fenntartott kórházi ágyak 17 százaléka volt foglalt országos szinten, és Tulcea megyében volt a legmagasabb ez az arány, 45%-os.

Arra is rámutatott, hogy hétfőn már 3000 háziorvos kötött szerződést a megyei egészségbiztosítókkal a rendelőben történő tesztelésre, a fertőzöttek egészségi állapotának felmérésére, illetve kezelésére, és ez remélhetőleg szintén hozzá fog járulni a kórházak tehermentesítéséhez és a 4. hullámban tapasztalt nagy számú elhalálozás elkerüléséhez.

(Agerpres)

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés