Nem tudni, mit kerestek

A napokban katonák masíroztak Bardoc központjában, fényképeztek, kérdezősködtek, mint a turisták, csak annyiban különböztek tőlük, hogy puska lógott a hátukon.

2018. november 28., 00:302018. november 28., 00:30

A három katona azt szerette volna megtudni a helyiektől, hogy élnek-e a környéken románok. Miután megtudták, hogy túlnyomó többségében magyarlakta vidéken vannak, nagy örömmel fotózták le az Egres-patakán átívelő híd melletti táblát, amelyen kizárólag csak románul van feltüntetve a Părăul Agreş név (reméljük, az illetékesek minél hamarabb javítják ezt a hibát – szerk. megj.), majd egy fényképet mutattak, amelyen Vargyas falutáblája látható. Erről azt szerették volna megtudni, hogy milyen nyelven íródott a legalsó sor, ami természetesen a székely rovásírással feltüntetett helységnevet jelzi. Ezt követően Vargyas felé vették az irányt.


Elsőnek Balázsi Dénest, Bardoc község polgármesterét kerestük meg az üggyel kapcsolatban, hogy tud-e valamit a faluban masírozó katonákról. Az elöljáró elmondta, pár hete Jászvásárból (Iaşi) keresték fel telefonon azzal a kéréssel, hogy tudna-e szállást biztosítani nekik valahol az erdőn, de mivel nemleges választ adott, azután nem hallott felőlük.


Farkas Sándor, a vargyasi közbirtokosság elnöke arról tájékoztatott, hogy az utóbbi években mindig jön egy kisebb katonai csoport, nagyjából 10–15 személy, akik a környéken töltenek pár napot, esetünkben az Almási-barlang felé vezető út mellett, Szármán tövén voltak letelepedve, sátrakban. Arra a kérdésre, hogy konkrétan milyen céllal érkeztek, ő sem tudott válaszolni, vele nem vették fel a kapcsolatot.


Sütő Levente Lehel vargyasi polgármestertől megtudtuk, a katonákat Crăciun Iustin vargyasi rendőrfőnök koordinálja. Az említett rendőrt nem sikerült elérnünk.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés