Nagyon várják a folytatást

Borussia Dortmund – FC Schalke 04 rangadóval folytatódik május 16-án a német labdarúgó-bajnokság a koronavírus-világjárvány miatti szünet után.

Bartha Zsófia

2020. május 12., 00:162020. május 12., 00:16

A hónap végén vélhetően az olasz bajnokság is folytatódik, míg a spanyol és az angol élvonal csapatai június elején játsszák majd az első mérkőzéseket a március eleji felfüggesztés óta. A francia Ligue 1 lezárult, ott bajnokot hirdettek, a Paris Saint-Germain zárt az első helyen.

Természetesen zárt kapuk mögött rendezik majd a mérkőzéseket. Spanyolországban mesterséges lelátózajjal akarják ellensúlyozni az üres nézőtér csendjét, Németországban pedig a Borussia Mönchengladbach szurkolói létrehoztak egy kezdeményezést, melynek keretein belül a drukkerek elkészíttethetik saját másukat egy kartonpapír segítségével, így ott lehetnek a csapat stadionjában a zárt kapus mérkőzéseken. Sajtóértesülések szerint vasárnap 4500 kész darab díszeleg a Borussia-Parkban, összesen 12 ezer rendelést adtak le a drukkerek. Egy karton megrendelése 19 euró, ebből két euró a Borussia a Borussiáért kampányba folyik, további két és fél euró pedig a szurkolói projektek kasszájába. A fennmaradó összeg a gyártási és feldolgozási költséget fedezi, profitot nem termel a klubnak. A Gladbach a 27. fordulóban a Bayer Leverkusent fogadja hazai pályán.

Közben újabb pozitív koronavírus-tesztekről is hírt adtak. A német másodosztályban szereplő Dynamo Dresden szombat este jelentette be, hogy a csapat két játékosa pozitív tesztet produkált, így 14 napos házi karantént rendelt el az összes futballistának. Mindez azt jelenti, hiába indul újra a Bundesliga 2 is ezen a hétvégén, a drezdaiak biztosan nem lépnek pályára a Hannover ellen.

Huszonöt forduló után a Bayern München 55 ponttal vezeti a Bundesligát, öt követi a Borussia Dortmund (51 pont), az RB Leipzig (50), a Borussia Mönchengladbach (49) és a Bayer Leverkusen (47). A 6. helyen álló Schalke hátránya tíz pont az előtte álló Leverkusen mögött. A német élvonal 26. fordulójának a mérkőzéseit szombaton, vasárnap és hétfőn rendezik, a Digi Sport és a Telekom Sport élőben közvetít Bundesliga-meccseket.

A terv szerint a következő idény augusztusban indul, már csak azért is, mert az Európa-bajnokságot 2021 nyarán rendezik meg. Pontos döntés ezzel kapcsolatban még nem született.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés