Nagy a tét a Sepsi OSK fiataljainak

A hét végén befejeződik a romániai ifjúsági labdarúgó Elit Liga (Liga Elitelor) alapszakasza. A Sepsi OSK U17-es és U19-es csapatainak az utolsó forduló eredményein múlik az, hogy a felsőházban vagy az alsóházban folytatják a bajnokságot. A felsőházhoz az első hatban kell befejezni az alapszakaszt.

Botos László

2021. október 28., 00:072021. október 28., 00:07

Az U19-es korosztályban a Sepsi OSK a Keleti-csoportban szerepel, 10 forduló után 13 ponttal a hetedik helyen áll. Hatodik a Concordia Chiajna 14 ponttal, őt kellene előzni. Igen ám, de az utolsó fordulóban a Sepsi OSK a csoport és talán az egész korosztály legjobb csapatát, a Konstancai Farult fogadja. Ez voltaképpen a Hagi Futball Akadémia egyik ifi gárdája. Kifejezett céljuk a reváns, vagyis az Elit Liga megnyerése, miután tavaly a döntőben ez a korosztály 2–1-re kikapott az FK Csíkszeredától. A Farul 25 ponttal vezeti a csoportot, már utolérhetetlen, ráadásul egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. Ez lehet a Sepsi OSK esélye, de nem igazán lehet abban bízni, hogy a tengerpartiak felületesen kezelnék a háromszéki kiszállást. Egy másik sorsdöntő mérkőzésen a Chiajna a nyolcadik helyen álló Jászvásári Polit fogadja, és ha győz, a Sepsi OSK már nem előzheti. Döntetlen vagy vendéggyőzelem esetén a Sepsi OSK-nak elegendő egy döntetlen a Farullal szemben.

Az U17-es korosztályban a Sepsi OSK szintén a Keleti-csoport egyik tagja, és az utolsó forduló előtt a 16 ponttal a hatodik helyen áll! Hetedik a CSA Steaua 15 ponttal, nyolcadik a Voluntari 14 ponttal, eggyel kevesebb mérkőzéssel. Az utolsó fordulóban ezekre a mérkőzésekre kell figyelni: Sepsi OSK – Farul Konstanca (beérhetetlen csoportelső), FCSB – CSA Steaua, Voluntari - Buzău. Sajnos, amellett, hogy a Voluntari eggyel kevesebbet játszott, s van tartalék lehetősége, a hétvégi ellenfele a csoport leggyengébbje, győzelem nélkül, egy döntetlennel, 3–43-as gólaránnyal. Ha győz a Voluntari, 17 pontja lesz, jó gólaránya. Az jelenthet reményt a Sepsi OSK-nak, hogy a Voluntari elmaradt mérkőzése a Farul otthonában lesz, de mindezzel együtt a háromszéki fiataloknak győzniük kellene a Farul ellen, másképp a CSA Steaua (is) megelőzheti. Igaz viszont, hogy a Steaua olyan csapathoz látogat, amely minden szinten a „legádázabb ellenségnek” számít, tekintettel a hadsereg és Gigi Becali közti pereskedésekre, konfliktusokra, nyilatkozatháborúra.

 

A Sepsi OSK két fiatal játékosa, David Robert és Kocsis Norbert (képünkön) is meghívót kapott az U18-as korosztály számára rendezett országos válogatóra, amelyre október 31. és november 2. között kerül sor a bufteai futballközpontban.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés