
Országszerte fokozatos lehűlés várható a következő napokban, az ilyenkor megszokottnál sokkal alacsonyabb hőmérsékleti értékekkel; keddtől péntekig, majd április 19-e körül csapadék is lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) április 12-e és 25-e közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2021. április 12., 16:122021. április 12., 16:12
Erdélyben fokozatosan lehűl az idő a következő napokban, az átlagos nappali csúcsértékek mindössze 6-7 Celsius-fok körül alakulnak, éjszaka mínusz 1 fokig süllyedhet a hőmérők higanyszála. Péntektől ismét felmelegszik az idő, 13-15 fokos maximumokkal és 1-3 fokos minimumokkal. A csapadék kialakulásának esélye végig magas lesz a jelzett időszakban.
A Bánságban, a Körösök vidékén és Máramarosban is lehűlés várható a napokban, nappal legtöbb 6-8 fokra lehet számítani, éjszaka 1-3 fok lesz. Péntektől itt is felmelegedés kezdődik, az átlag nappali csúcsértékek fokozatosan elérik a 15-16 Celsius-fokot, éjszaka 4-5 fokig hűl a levegő. Jelentősebb mennyiségű csapadékra, záporokra keddtől péntekig, majd 19-e és 20-a körül lehet számítani. A többi napon csak gyenge esőzések fordulhatnak elő.
A hegyekben hétfőn és kedden 9-10 fokos nappali csúcshőmérséklet várható, majd lehűl az idő, nappal sem lesz több 0-2 foknál, éjszaka mínusz 4 fok is lehet. Április 17-étől itt is enyhül az idő, jövő hét végére a nappali csúcsértékek elérik a 6 fokot. Csapadékra szinte végig számítani lehet, többnyire eső formájában, kivéve a 13-a és 16-a közötti időszakot, amikor ismét havazni fog a hegyekben.
(Agerpres)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!