
Koronavírussal diagnosztizálták a Kézdivásárhelyi Municípiumi Kórház két orvosát. A hatóságok járványügyi vizsgálatot indítottak a kontaktszemélyek azonosítása érdekében - közölte szerdán a Kovászna megyei prefektúra.
2020. június 10., 11:582020. június 10., 11:58
Iulian Tudor kormánymegbízott az Agerpres hírügynökségnek elmondta, az egyik orvos székelyudvarhelyi, a másik brassói, de mindketten a kézdivásárhelyi kórházban dolgoznak.
Miután pozitív lett a tesztjük, a brassói és a sepsiszentgyörgyi kórházba utalták be őket, és járványügyi vizsgálat indult a kontaktszemélyek - családtagok, kollégák, páciensek - azonosítása érdekében.
A prefektúra tájékoztatása szerint a járvány kezdető óta a megyében 5.997 tesztet végeztek el, amelyek közül 225 bizonyult pozitívnak.
A kézdivásárhelyi kórház vezetősége közleményt adott ki, amely szerint a koronavírus-fertőzések miatt szerdától lezárták az intézmény sebészeti osztályát.
A tájékoztatásból kiderül, hogy hétfőn a sebészeti osztály három orvosánál jelentkeztek tünetek (láz, emésztési panaszok), így mintát vettek tőlük. A tesztek eredményei megerősítették, hogy ketten közülük koronavírussal fertőzöttek. A harmadik orvos esetében a teszt negatív eredményt hozott.
A történtek nyomán a sebészeti osztályt lezárták, a következőkben mind a pácienseket, mind a személyzetet tesztelni fogják.
A tesztek eredményének függvényében a betegeket vagy hazaengedik, vagy átirányítják más kórházakba.
A kórház vezetősége hozzáteszi, hogy jelenleg sem a beutalt betegek, sem más alkalmazottak nem mutatják a betegség tüneteit.
A prefektúra tájékoztatása szerint ötven olyan személytől (orvosi személyzet és betegek) vettek mintát, akik kapcsolatba kerültek a két fertőzött orvossal. A járványügyi vizsgálat jelenleg is zajlik.
A sebészet lezárása miatt a hatóságok elrendelték az otthon kezelhető, és a nem sürgős műtétekre előjegyzett pácienseket hazaengedését, a többi beteget pedig a sepsiszentgyörgyi és a brassói kórházak sebészeti osztályaira irányítják át. A fertőzött orvosok kontaktszemélyei 14 napos otthoni elkülönítésbe kerülnek.
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!