Cîţu: Románia felkészült a koronavírus-járvány negyedik hullámára

Románia felkészült a koronavírus-járvány negyedik hullámára - jelentette ki szombaton Botoşani-ban Florin Cîţu kormányfő.

Székely Hírmondó

2021. augusztus 28., 13:072021. augusztus 28., 13:07

A miniszterelnök elmondta, a kórházak intenzív terápiás részlegei továbbra is megfelelő kapacitással rendelkeznek a COVID-19-betegek kezelésére, az oltóközpontokban pedig országosan naponta 100 ezer ember kaphatja meg az oltást.

A kormányfő szerint a vakcina az egyetlen megoldás a járvány megfékezésére. Éppen ezért ellenőrizni készül az oltóközpontokat, mert meg szeretne győződni arról, hogy Románia megőrizte az oltási kapacitását. Ugyanakkor arra buzdította az embereket, hogy oltassák be magukat.

Az újságírók felvetették Florin Cîţunak, hogy hamarosan kezdődik a tanév, és több oltóközpont jelenleg iskolai tornatermekben működik. Válaszul a kormányfő elmondta, több elképzelésük is van a hatóságoknak a testnevelés órák megtartására, majd emlékeztetett arra, hogy a kormány nem tenné kötelezővé a maszkviselést a szabadban megtartott tornaórákon.

Vannak még nyitott kérdések a tanévkezdéssel kapcsolatban

Florin Cîţu azt ígérte, hogy megtesz "minden lehetségest" a jelenléti oktatással történő tanévkezdésért.

A kormányfő elmondta, nagyon fontosnak tartja a diákok személyes jelenlétét az iskolában, tekintettel az online oktatás tavalyi "pszichikai hatására".

A miniszterelnök szerint még nyitott kérdés, hogyan zajlik majd az oktatás azokon a településeken, ahol a fertőzöttségi ráta meghaladja a 6 ezreléket. "Egyelőre én annyit mondhatok, hogy minden lehetségest megteszek a gyerekek iskolai jelenléte érdekében. Lehet, hogy egy-egy településen, tanintézményben vagy osztályban át kell térni majd az online oktatásra, de én ragaszkodom ahhoz, hogy az új tanévben jelenléti oktatás legyen" - fejtette ki Florin Cîţu.

A kormányfő ugyanakkor emlékeztetett arra, hogy az iskolákban továbbra is kötelező lesz a maszk viselete, emellett tesztelni és oltani is fogják a diákokat.

A miniszterelnök kötelezővé tenné az állampolgárokkal érintkező közalkalmazottak beoltását vagy rendszeres tesztelését.

Florin Cîţu szombaton nyilatkozott erről Botoşani-ban. Elmondta, hogy személyes véleménye szerint nem csak az egészségügyi dolgozók, hanem a pedagógusok, illetve a belügyminisztérium és a védelmi minisztérium számára is kötelezővé kellene tenni a koronavírus elleni oltást vagy a rendszeres tesztelésüket.

A kormányfő közölte, hogy ezt az intézkedést javasolni fogja a kormánypártoknak. "Meglátjuk, hogy a szakemberek véleményének függvényében milyen formában fogadja el a koalíció a javaslatomat. (...) Mindenesetre úgy vélem, hogy az állampolgárokkal érintkező közalkalmazottak esetében felelősen kellene eljárnunk" - fogalmazott Cîţu, aki Nemzeti Liberális Párt Botoşani megyei szervezetének mutatja be szombaton az elnökválasztási programját.

(Agerpres)

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés