
Két közúti baleset történt csütörtök este és péntek reggel között Bodzaforduló környékén. Az egyik sajnos emberéletet is követelt.
2018. december 14., 17:062018. december 14., 17:06
Az első baleset a területileg Brassó megyében fekvő, de közigazgatásilag Bodzafordulóhoz tartozó Bodzavámon (Vama Buzăului) történt csütörtök este. Egy 42 éves férfi életét vesztette, miután egy haszongépjármű egy kivilágítatlan szekérnek ütközött. A szekeret vezető 45 éves férfi könnyebb sérülésekkel megúszta a balesetet.
A megyei rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a haszongépjárművet vezető 34 éves férfi nem tartott megfelelő követési távolságot az előtte haladó, két ló által vontatott szekérhez képest, ezért nekiütközött annak. A szekér nem volt kivilágítva, illetve nem szerepelt a hatóságok nyilvántartásában sem. Az ütközés következtében a szekér vezetője megsérült, a mellett utazó másik férfi pedig életét vesztette.
A rendőrök bűnügyi dossziét nyitottak gondatlanságból elkövetett emberölés, illetve testi sértés vádjával.
A második baleset péntek reggel történt DN10 jelzésű nemzeti úton Keresztvár (Teliu) és Bodzaforduló között. Két haszongépjármű ütközött össze egymással, az egyik sofőrt, egy 38 éves sepsiszentgyörgyi férfit kórházba szállítottak. A rendőrség szerint a baleset valószínű oka az útviszonyokhoz nem megfelelően igazított sebesség volt, az utat ugyanis jég borította.
A balesetet egy 56 éves buzăui férfi okozta, aki Bodzaforduló irányából Brassó felé haladva, a túlzott sebesség miatt áttért a szembejevő sávba és a szabályosan közlekedő, szentgyörgyi férfi járművének ütközött. A baleset nyomán a vétlen sofőr orvosi ellátásra szorult, ezért kórháza szállították.
Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés vádjával vizsgálódnak. A baleset következtében rövid ideig fél sávon zajlott a közlekedés az említett útszakaszon.
(IPJ Covasna)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!