Állva hagyták a Sepsi OSK-t

Méretes zakót kapott a vendég FCSB-től szombaton este a Sepsi OSK labdarúgócsapata, az idény utolsó hazai mérkőzésén a piros-fehérek szezonbeli legsúlyosabb vereségüket szenvedték el (1–5).

Bartha Zsófia

2019. május 13., 00:202019. május 13., 00:20

Látványos koreográfiával, piros és fehér zászlókkal készült a szezon utolsó sepsiszentgyörgyi mérkőzésére a Székely Légió, amely a klubbal együtt emlékezetessé kívánta tenni Hadnagy Attila számára a sportpályafutását végét jelentő mérkőzést. Mindörökké kapitány 80 – hirdette a kerítésre kifeszített molinó a szurkolók véleményét. A találkozó előtt többen is – Diószegi László klubtulajdonos, Kertész Dávid alelnök és Bokor János sportigazgató – méltatták a sepsiszentgyörgyi gólgyárost, kiderült az is, hogy a klub visszavonultatja az 1980-ban született labdarúgó nyolcvanas mezszámát.

Ilyen megható előzmények után csalódást keltő játékkal rukkolt elő a szentgyörgyi gárda, Hadnagynak a kispadról kellett végignéznie, amint csapata hibát hibára halmoz, és az első perctől fogva alárendelt szerepet játszik Comanékkal szemben. A FCSB már az első tíz percben állva hagyta az OSK-t, előbb a magára hagyott Hora bombázott hálóba, majd öt piros-fehér mezes játékos nézte végig, ahogy Roman is kilőtte a hosszú alsót (0–2).

A lélektelenül játszó házigazdák semmiféle veszélyt sem jelentettek a Bălgrădean által védett fővárosi kapura, de a biztos vezetés tudatában a piros-kékek sem erőltették meg magukat a szünetig hátralevő időben.

A második félidő ugyanúgy kezdődött, mint az első, a FCSB újabb két találatot jegyzett gyors egymásutánban, ezúttal Florinel Coman volt az „elkövető”. A 21 éves támadó duplázott, ez pedig azt jelentette, hogy ebben az idényben mind a négy OSK elleni meccsen betalált. A búcsúmérkőzését játszó Hadnagy Attila a 70. percben lépett pályára, ezt követően megélénkült a hazaiak támadójátéka, igaz, ekkorra már eldőlt a mérkőzés. A próbálkozásnak meg is lett az eredménye, a 74. percben Mensah távoli, megpattant lövésével szépítettek (1–4). Alig pár perc után adódott egy újabb lehetőség, Hadnagy egy elérhetetlennek tűnő labdát továbbított Tandiához, aki a keresztlécet találta el. A kegyelemdöfést Rusescu adta meg, aki egy vitatható tizenegyest értékesített (1–5). Ez volt a Sepsi OSK hatodik veresége a playoffban, a szezon utolsó mérkőzését május 20-án vívják az Astra otthonában.

A lefújás után Hadnagy sajnálatát fejezte ki, amiért a csapat gyengén futballozott, ugyanakkor megköszönte mindenkinek, amiért emlékezetessé tették számára a visszavonulás estéjét. Pályafutása legszebb pillanatának tekinti azt, amikor szülővárosa csapatával sikerült feljutni az élvonalba, ugyanakkor nagy megvalósításnak tartja, hogy bekerültek a felsőházi rájátszásba. Hadnagy Attila ezentúl kizárólag ügyvezető igazgatói munkájára koncentrálhat, mint mondta, rengeteg munka vár rájuk az új csapat kiépítésében, ugyanis a célkitűzés jövőre is a felsőház lesz.

Labdarúgó I. liga, felsőházi rájátszás, 9. forduló: Sepsi OSK–FCSB 1–5 (0–2).

Sepsiszentgyörgy, MSK Stadion, mintegy 4000 néző. Vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest). Sepsi OSK: Fejér – De Moura, Viera, Jovanović, Sato – Karnyicki, Velev – Ștefan (Popescu, 83.), Tandia, Nouvier (Mensah, 53.) – Hamed (Hadnagy, 70.). Vezetőedző: Marin Barbu. FCSB: Bălgrădean – Benzar, Cristea, Bălașa, Junior Morais (Moruțan, 53.) – Tănase (F. Teixeira, 57.), Filip – Roman, Man, Coman – Hora (Rusescu, 73.). Vezetőedző: Mihai Teja. Gólszerzők: Mensah (74.), illetve Hora (6.), Roman (10.), Coman (47., 51.), Rusescu (80. – tizenegyesből). Sárga lap: Karnyicki (4.), Nouvier (20.), Sato (31.), Viera (65.), illetve Filip (66.).

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés