Kilencedikként zárja az alapszakaszt a Medicina

Kiegyenlített küzdelemben, ötszettes mérkőzésen szenvedett vereséget a Marosvásárhelyi Medicina a Lugosi VSK-val szemben, ezzel biztossá vált, hogy a 9. helyen zárja a női röplabda-bajnokság alapszakaszát.

Horváth Bálint Ottó

2017. március 09., 13:072017. március 09., 13:07

2017. március 09., 13:412017. március 09., 13:41

A két együttes az alapszakasz 21., hétközi fordulójában találkozott szerdán este a Pongrácz Antal-csarnokban. Már a mérkőzés elejétől szorosan alakult az eredmény, azonban a Medicina lépéselőnyben játszott, majd elhúzott és előnybe került. A folytatásban hasonló volt a játék képe, viszont ezúttal a szett közepétől a lugosiak megléptek és kiegyenlítettek.

A harmadik játékrészben teljesen szétesett a sokat hibázó vásárhelyiek játéka, míg a továbbra is magabiztosan játszó vendégek fölényesen szereztek vezetést. Nem adta fel a Medicina, és a javára fordította az eredményt, megnyerte az újabb szoros negyedik játszmát, így kiegyenlített. A rövidített döntő szettben 10–10-ig döntetlen volt az állás, innen azonban Lugos négy ponttal elhúzott, és bár a vásárhelyiek három meccslabdát hárítottak, a vereséget nem tudták elkerülni.

Meccsről meccsre jól kell teljesíteni

A mérkőzés után Predgrag Zukovics, a Medicina vezetőedzője a következőképpen nyilatkozott: „Rosszul játszottunk, nem ezt vártam a játékosoktól, Lugos pedig erősebb volt és elszántabban játszott. Sok fiatal játékosunk van, így normális, hogy nem tudtak minden mérkőzésen kiegyensúlyozottan játszani. Viszont bízom benne, hogy a jövőben fejlődik a játékunk, mivel szükségünk van arra, hogy megtaláljuk azt a stílust, amellyel meccsről-meccsre jól teljesítünk. Nem adjuk fel a küzdelmet, követjük célunkat, a csapatépítést, és minél jobban szeretnénk teljesíteni a bajnokság második felében”.

A sereghajtónál játszanak

A vereséggel biztossá vált, hogy a marosvásárhelyi csapat már nem léphet előrébb, és a 9. helyen fejezi be az alapszakaszt, amelynek hétvégi, 22., utolsó fordulójában szombaton 16 órától a sereghajtó SCM U Craiova otthonában lép pályára. Ezután következnek a bajnokság felső- és alsóházi küzdelmei, ahol a csapatok szintén oda-visszavágó rendszerben játszanak a végső sorrend kialakításáért. A Medicina a 7–12. helyezettek között folytatja, de nem lesznek gondjai az élvonalban maradással, hiszen az már nagymértékben eldőlt, hogy a jelenleg utolsó két helyezett, Galaci CSU és a Craiova lesznek a kiesők.

Női röplabda A1 osztály, alapszakasz, 21. forduló, Pongrácz Antal-csarnok, 100 néző:
Marosvásárhelyi Medicina–Lugosi VSK 2–3 (25:18, 19:25, 12:25, 25:21, 13:15)
Medicina: Petra, Iancu, Pukarevics, Klarics, Molnár, Dobriceanu, Varga, Teianu, Rusu, Buterez, Arniceru, Babaș, Rancz, Cauc. Vezetőedző: Predrag Zukovics.
VSK: Bălae, Ciocian, Canea, Preda, Rotaru, Warren, Degeest, Rus, Roman. Vezetőedző: Luka Valerijan.
Vezették: Bogdan Stoica, Florin Vasile (mindketten Bukarest)