Döntetlent játszott az FK Csíkszereda

Fotó: Szigeti Vajk István

Pontosztozkodás történt a román labdarúgó 3. Liga 19. fordulójában lejátszott FK Csíkszereda–CSM Pașcani mérkőzésen. Az 1. csoport két középmezőnyben álló csapata 1–1-es döntetlent játszott a csíkszeredai stadionban.

Dobos László

2015. április 11., 18:342015. április 11., 18:34

2015. április 12., 19:382015. április 12., 19:38

Az ortodox húsvétra való tekintettel a Román Labdarúgó-szövetség minden 3. ligás mérkőzést előrehozott, és egységesen ortodox-nagypénteken, április 10-én rendezték a találkozókat.

Kitűnő pályán, kellemes tavaszi időben, közel 500 néző előtt játszott a két együttes, és amint már megszokhattuk, a találkozó a székely himnusszal kezdődött, és a székely himnusszal végződött; a csíki szurkolók – az eredménytől függetlenül – minden találkozó végén tapssal jutalmazzák kedvenceik játékát.

Az első játékrészben többnyire a középpályán zajlott a játék, mindkét kapunál alakultak ki komolyabb helyzetek, de az első 30 percben tiszta gólhelyzetet egyik csapat sem tudott összehozni. Az első játékrész utolsó negyedórájában aztán három nagyobb csíki lehetőséget is feljegyezhettünk. Mindhárom Bajkó Barna nevéhez fűződött: előbb egy védővel a nyakán tört kapura, a kapust kicselezte, de közben kisodródott a bal szélre, centerezését pedig Csűrös nem tudta értékesíteni. Ezt követően egy Györgyi–Ilyés–Bajkó kombináció után került gólhelyzetbe Bajkó, de a mintegy 15 méterről leadott lövése kissé kapu fölé szállt. A 42. percben újra a csíkiak csapatkapitánya szerezhetett volna gólt, de lövése ezúttal is pontatlan volt.

A második félidő egy nagy vendéghelyzettel kezdődött, de Husar, az FK kapusa a felső léc alól bravúrral mentett. Az 54. percben újra veszélyesen támadott a Pașcani, és egy gyors akció végén Nemțanu a 16-os környékéről nagy gólt lőtt a hossza sarokba (0–1). Pár perccel később növelhette volna előnyét a Iași megyei együttes, Călugăru szabadrúgására remekül érkezett a hórihorgas Cojoc, de fejese pár centivel a kapu fölé szállt. A 77. percben aztán szerencsés góllal egyenlített a hazai csapat. Egy csíki szögletrúgást követően felszabadítottak a vendégek, a kirúgott labdát mintegy 30 méterre a kaputól Majzik szerezte meg, aki kapásból el is lőtte a labdát, a játékszer pedig a jobb kapufa tövében megpattant, és az ügyetlenkedő Ureche kapus mellett a hálóban kötött ki (1–1). A gól lendületet adott a hazai játékosoknak, egyre több veszélyes helyzetet alakítottak ki, de a befejezés rendre rosszul sikerült. A 85. percben Majzik szabadrúgására érkezett jól Ilyés, aki közelről fejelt kapura, ám Ureche kijavítva korábbi hibáját, bravúrosan védett. Alig két perc múlva Ilyés ugratta ki Fodor Tamást a baloldalon, aki ellépett védője mellett. Laposan belőtt centerezésére a hosszúba érkezett senkitől sem zavartatva Bajkó, de pár méterről, kapásból, kapu fölé bombázott.

FK Csíkszereda–CSM Pașcani 1–1 (0–0). Gólszerzők: Majzik (77. perc), illetve Nemțanu (54.)
Sárga lapok: Lőrincz és Györgyi, illetve Măcuță, Olărița, Giurgiuveanu és Maftei.

Játékvezetők: Vasile Rodina (Gyulafehérvár), Florin Potora és Daniel Popa (mindketten Nagyenyed). Megfigyelők: Victor Stănișteanu és Victor Dorin Roșca (mindketten Buzău).

CSÍKSZEREDA: Husar – Majzik, Székely, Lőrincz, Kicsi, Györgyi (Czimbalmos, a 70. perctől), Tankó (Szőcs, 70.), Csűrös, Ilyés, Gergely (Fodor, 56.), Bajkó. Edző: Albu László és Burus Csaba.

PAȘCANI: Ureche (Măcuță, 90.) – Buhălniceanu, Olărița, Giurgiuveanu, Corman, Maftei (Cojoc, 45.; majd Atănăsoaie, 80.), Nuțescu, Călugăru, Toader, Nemțanu, Viorică. Edző: Ivan Marian

A 19. forduló további eredményei: Cetatea Tg. Neamț–Bucovina Rădăuți 1–1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Bucovina Pojorâta 1–0, Petrotub Roman–Știința Miroslava 0–2 és Zágoni FC–Sporting Liești 2–2. A Ceahlăul Piatra Neamt II. csapata és a Bákói Aerostar szabadnapos volt, mert a Sporting Suceava csapata a rajt előtt visszalépett, a Papolci FC együttesét pedig novemberben kizárták a bajnokságból.