Vereség Pitești-en az odavágók végén

Fotó: Boda L. Gergely

Vereséggel zárta a bajnokság alapszakaszának odavágóit a Marosvásárhelyi Maros KK. A férfi kosárlabda Nemzeti Liga 11. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén szünet utáni gyengébb játéka miatt 13 ponttal alulmaradt a BCM U Pitești vendégeként.

Horváth Bálint Ottó

2016. december 05., 00:222016. december 05., 00:22

2016. december 05., 09:012016. december 05., 09:01

A két együttes között kiegyenlített volt a küzdelem a találkozó első részében, ezt alátámasztja az az adat, hogy az első és a második negyedben tizenhárom alkalommal változott a vezető csapat kiléte az eredményjelzőn, amely a szünetben négypontos hazai előnyt mutatott.

Az összecsapás a harmadik negyedben dőlt el, amikor a pitești-iek tizenhat pontra növelték az előnyüket. Ezután a még mindig sérült Mohammedet és Djapát nélkülöző Maros KK-nak már nem volt ereje felállni, és az utolsó tíz percet bár megnyerte, keveset tudott faragni hátrányán.

A vendégek alulmaradtak a lepattanóknál (45–33 Pitești javára), valamint gyengébb mutatókkal rendelkeztek a távoli és a szabaddobásoknál is. A Maros KK-nál kiemelkedett Drew Barham (Martiniccsal közösen végigjátszották a mérkőzést), aki 23 pontja mellett 8 kosárpasszt adott és 7 lepattanót szerzett, őt a csereként kezdő Ernests Kalve (13 pont, 6 lepattanó) követte.

A bajnokság alapszakaszának odavágói után a Maros KK mérlege négy győzelem és hat vereség,  ezzel 14 ponttal továbbra is a 7. helyet foglalja el a ranglistán. Újabb nehéz idegenbeli összecsapás következik Szászgáspár Barnabás együttese számára, a hétvégi 12., a visszavágó-sorozat első fordulójában (szombat 19.55) a bajnok Nagyváradi VSK otthonába látogat.