Fotó: Boda L. Gergely
A FIBA Európa Kupa csoportjából való továbbjutást követően a bajnokságban is folytatná a kiváló eredményeket a Marosvásárhelyi Maros KK, amely a Nemzeti Liga 8. fordulójában szombaton a Nagyszebeni CSU-val mérkőzik meg.
2016. november 10., 15:132016. november 10., 15:13
2016. november 10., 15:422016. november 10., 15:42
Az észtországi győzelem és a rendkívül nehéznek ígérkező hazai bajnoki összecsapás kapcsán csütörtökön délben sajtótájékoztatót tartott a marosvásárhelyi klub. Szászgáspár Barnabás, a Maros KK vezetőedzője kiemelte, hogy a nagybányai és a tallinni kiszállásokkal megterhelő mérkőzéseken vannak túl, azonban örvend annak, hogy a keret minden játékosa megfelelően odatette magát, hozták a jó formájukat, így fontos győzelmeket szereztek.
Minden játékosra számítanak
A szakvezető hozzátette, a következő találkozókon mindenkire számítanak, így a kezdők mellett fontos szerep jut a cserejátékosoknak is. Szászgáspár hangsúlyozta, továbbjutásuk kiemelkedő teljesítménynek számít a marosvásárhelyi és a román kosárlabdában, hiszen a következő hónapokban még több színvonalas mérkőzést rendezhetnek. A Nagyszeben elleni meccsről elmondta, kényelmetlen riválissal játszanak, amelynek nagyon erős játékosai vannak a palánk alatt, de bízik benne, hogy teljesítményükkel ezt ellensúlyozni tudják.
Még nincs meg a pénzügyi háttér
Cornel Lungu, a Maros KK elnöke büszkén nyilatkozott a továbbjutásról, amelyet a szurkolóknak ajánlott fel, akik mindig a csapat mellett állnak, attól függetlenül, hogy a klub milyen helyzetben van. A klubelnök tájékoztatott, egyelőre nincs meg a pénzügyi hátterük a FIBA Európa Kupa második csoportkörére, ahol hat mérkőzést játszanak, azonban reméli, hogy a szponzoraik ismét segítenek majd. Lungu leszögezte, a bajnokságban is folytatni szeretnék jó formájukat, és mindenképpen győzniük kell Nagyszeben ellen, hogy feljebb jussanak a tabellán.
Kolozsvár is továbbjutott
A Maros KK után a Kolozsvári U-BT is továbbjutott a FIBA Európa Kupa második csoportkörébe, miután negyedik mérkőzését is megnyerte, ezzel listavezető a G csoportban, szerdán 99–76-ra győzött a montenegrói Peja otthonában. A Bukaresti Steaua három vereség után megszerezte első sikerét, szintén szerdán az F csoportban hazai pályán 82:71 arányban nyert a szlovák BC Prievidza ellen, így feljött a harmadik helyre, és még maradt esélye a továbbjutásra. A Bajnokok Ligájában érdekelt Nagyváradi VSK ellenben vereséget szenvedett, kedden 72–61-re maradt alul a francia Le Mans Sarthe pályáján, és jelenleg egy győzelemmel, illetve három vesztes meccsel a B csoport 7., utolsó előtti helyét foglalja el.
Férfi kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 8. forduló:
Marosvásárhelyi Maros KK–Nagyszebeni CSU – szombat 17 óra, ligeti Sportcsarnok (Digi Sport 3).
További mérkőzések a 8. fordulóból
Szombat:
19.00 Bukaresti Dinamo–Bukaresti Steaua (Digi Sport 4),
19.00 Nagyváradi VSK–Temesvári KK.
Vasárnap:
18.00 Kolozsvári U-BT–SCM U Craiova,
19.45 BCM U Pitești–Nagybányai Olimpic (Digi Sport 3).
szóljon hozzá!