Csíkban maradt a Csíki Sör Kupa!

Fotó: Kristó Róbert

Hazai sikerrel zárult a jégkorong Csíki Sör Kupa, a közelgő hokiidény egyik legfontosabb felkészülési tornája. Az első helyet eldöntő HSC Csíkszereda – HK Spisská Nová Ves mérkőzést a csíkiak hosszabbítás után, büntetőlövésekkel nyerték 6–5-re.

Dobos László

2011. augusztus 28., 22:192011. augusztus 28., 22:19

2011. szeptember 12., 11:412011. szeptember 12., 11:41

Papp Szabolcs és Virág Csanád a kupával. Tekintse meg fotógalériánkat!

A Vákár Lajos Műjégpályán megrendezett négycsapatos viadalon a HSC Csíkszereda a Bukaresti Steauát 9–0-ra, a Brassói Fenestelát 4–2-re, az iglói HK Spisská Nová Ves együttesét pedig hosszabbítás után, büntetőkkel győzte le 6–5-re.

Az utolsó játéknap nyitómérkőzésén – meglepetésre – a Steaua legyőzte a brassóiakat, és megszerezte a harmadik helyet. A torna döntőjét a csíkiak és az iglóiak vívták. A kék-fehéreknél újdonságnak számított, hogy a korábbi két meccsel ellentétben Ruczuj kapus védett, és pályára lépett a németországi próbajátékról hazatért Molnár Zsolt. Az első harmadban remek játékot mutatott be a csíki gárda, okosan, taktikailag szinte tökéletesen játszott, és egyformán 2–1-re nyerte az első két játékrészt. A harmadik harmad elején Molnár Zsolt remek találatával már 5–2-re vezetett a HSC, azonban a rendes játékidő végéig az iglóiak kiegyenlítettek. Az ötperces hosszabbításban nem született gól, így a büntetőlövések során dőlt el az elsőség. A HSC-től Hurtaj és Bíró Tamás is betalált, míg a felvidékiek csak egyszer tudták legyőzni Ruczuj kapust, így a találkozó 6–5-ös csíkszeredai sikerrel zárult. Eredmények:

Brassói Fenestela\'68 Corona – Bukaresti Steaua Rangers 4–6 (1–1, 2–3, 1–2). Gólszerzők: Bálint Zsolt, Rajcak, Varga Milán és Fodor Csanád, illetve Timaru és Georgescu 2–2, Piszarenko és Butucsnov. Büntetőpercek: 22–22. Játékvezetők: Gergely Lehel, Butucel Mihai és Péter Vilmos.

HSC Csíkszereda – HK Spisská Nová Ves/ Igló (szlovákiai) 6–5 – hosszabbítás után, büntetőlövésekkel (2–1, 2–1, 1–3, 0–0, 1–0). Gólszerzők: Petres Tivadar, Vaclav Novák, Góga Attila, Papp Szabolcs és Molnár Zsolt, illetve Gonda, Dzerenga, Borovszky, Filip Novak és Novajovszky. Büntetőpercek: 8–24. Játékvezetők: Lascăr Valentin, Trandafir Mihai és Csata Attila.

Korábbi eredmények: Igló–Brassó 4–2, Csíkszereda–Steaua 9–0, Igló–Steaua 8–1 és Csíkszereda–Brassó 4–1.

A torna végeredménye: 1. Csíkszereda 8 pont (19-6), 2. Igló 7 pont (17-9), 3. Steaua 3 pont (7-21), 4. Brassó 0 pont (7-14)

A csíki Sör-kupa különdíjasai
Legjobb kapus: Stanislav Kozuch (HSC Csíkszereda).
Legjobb hátvéd: Pavol Gurcik (HK Spisská Nová Ves).
Legjobb csatár: Mihály Ede (HSC Csíkszereda).
A torna legjobb játékosa: Papp Szabolcs (HSC Csíkszereda).

Szépít a Progym, vagy lezárja a párharcot a Sportklub?

Egy győzelemre van a döntőbe jutástól a Csíkszeredai Sportklub a román felnőtt jégkorongbajnokságban. A három nyert mérkőzésig tartó sorozatban a csíkiak hazai pályán kétszer legyőzték a Progymet. A sorozat szombat este Gyergyószentmiklóson folytatódik.

Két harmad után támadt fel a Sportklub

Két harmad után még a vendég Gyergyószentmiklósi Progym vezetett szerdán este a Csíkszeredai Sportklub ellen a Vákár Lajos Műjégpályán a román felnőtt jégkorongbajnokság elődöntőjében. A harmadik játékrészben aztán feltámadt a csíki gárda.

Az első meccset a Sportklub nyerte

Hazai győzelemmel kezdődött a román felnőtt jégkorongbajnokság székelyföldi elődöntője. A három nyert mérkőzésig tartó sorozat első mérkőzésén a Csíkszeredai Sportklub kedden este hazai pályán 6–2-re legyőzte a Gyergyószentmiklósi Progymet.

Kezdődik a Sportklub–Progym párharc a döntőért

Négy vidéki csapat vehet részt a kedden este kezdődő és az egyik csapat harmadik győzelméig tartó román jégkorongbajnoki elődöntőben. Az már biztos, hogy egy Hargita megyei együttes ott lesz a fináléban.

Csíkszereda nyerte az U20-as hokidöntőt

Gál Sándor edző tanítványai, a Csíkszeredai ISK csapata nyerte az U20-as korosztályú román jégkorong-bajnokság döntőjét.

Progym: a fiatalok is legyőzték a Sportult

Győzelemmel hangolt az elődöntőre a Gyergyószentmiklósi Progym a román jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó meccsén. A piros-fehérek a sereghajtót vasárnap is simán megverték.

2017. március 04., szombat

Vereséggel zárt a Sportklub, tarolt a Progym

Kétgólos hátrányból állt fel a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő Galaci Dunărea, és megszerezte mindhárom pontot a Csíkszeredai Sportklub vendégeként. A Gyergyószentmiklósi Progym kiütéssel nyert a Sportul Studențesc ellen.

2017. március 02., csütörtök

Zárul a hokibajnokság alapszakasza

Véget ér a román felnőtt jégkorongbajnokság alapszakasza, szombaton és vasárnap lejátsszák az utolsó négy mérkőzést. A Csíkszeredai Sportklub a Galaci Dunăreát fogadja, a Gyergyószentmiklósi Progym pedig a Sportul Studențesc együttesét.

2017. február 27., hétfő

Izlandon hokiznak a székely lányok

Az izlandi Akureyriben hétfőn kezdődik a divízió 2/B jelű női jégkorong-világbajnokság, amelyen a Csíkszeredai Sportklub játékosaira épített romániai együttes is részt vesz.

2017. február 26., vasárnap

Kétszáz lőtt gólnál tart a Sportklub

Második meccsén is könnyedén nyert a Csíkszeredai Sportklub a Sportul Studențesc együttese ellen. Míg szombaton huszonhatszor találtak be a kék-fehérek a fővárosiak kapujába, vasárnap tizenöt gólt szereztek a csíkiak.