Mánya Szabolcs Déván folytatja

•  Fotó: Barabás Ákos

Fotó: Barabás Ákos

A romániai teremlabdarúgó-bajnokság következő idényének rajtjáig közel két hónap van még hátra, a csapatok vezetőségei azonban nem pihennek, alakítják keretüket. Az ezüstérmes Futsal Klub Székelyudvarhelynél is történt változás, Mánya Szabolcs nem kötött új szerződést, és a Román Kupa győzteséhez, a Dévai Autobergamóhoz igazolt.

Zátyi Tibor

2015. július 02., 15:322015. július 02., 15:32

2015. július 02., 16:442015. július 02., 16:44

 

Az FK elveszítette kezdőcsapatának alapemberét, a román felnőtt és a székely válogatottba is rendszeresen behívást kapó Mánya Szabolcsot. A játékos 2013 nyarán a Sepsiszentgyörgyi Spicomtól érkezett, két évig erősítette a Futsal Klub Székelyudvarhelyt. „Kaptam ajánlatot Udvarhelytől is, de végül nem tudtunk megegyezni. A dévaiak anyagilag sokkal jobb ajánlatot tettek, túllicitálták azt, amit az FK-tól kaptam. Úgy döntöttem, hogy élek a lehetőséggel, egyelőre egy évre szóló szerződést kötöttünk Dévával, azután bármi megtörténhet. A továbbiakban sok sikert kívánok a csapatnak” – mondta el telefonos megkeresésünkre a háromszéki játékos.

Jakab Zoltán, az FK elnöke és edzője is megerősítette a hírt, miszerint Mánya Déván folytatja. „Elsősorban az anyagiakon múlt. Nem akartunk különbséget tenni a játékosok között, nem korrekt, ha valaki a dupláját keresi a többieknél. Szerettük volna megtartani, az elképzeléseinkbe belefért mint játékos és mint székely focista is. De azt mi nem tudtuk volna biztosítani neki, amit Déva ajánlott” – nyilatkozta Jakab.

Az előző szezon végén Szőcs Lászlón kívül minden játékosnak lejárt a szerződése a klubnál, jelenleg mindenkivel folynak a tárgyalások a hosszabbításról. „Amint megkapjuk a várostól a támogatás első részletét, rendezünk bizonyos elmaradásokat. Majd leülünk a nagypályás csapattal is tárgyalni, hogy az eddigi együttműködést tudjuk-e folytatni, a jövő héten következnek a játékosok. A visszajelzések szerint mindenki szeretne maradni, más kérdés, hogy meg tudunk-e egyezni velük. Ez a legrosszabb időszak egy klub életében, amikor a lejárt szerződéseket meg kell hosszabbítani, hiszen más megkeresések is vannak ilyenkor. Mi olyat ígérünk, amit be is tudunk tartani” – tette hozzá az FK elnöke.

Egyelőre nagy erősítést nem terveznek a klubnál, az utánpótlás-bajnokságot megnyert ifjúsági csapatból szeretnének felhozni pár játékost a nagy csapathoz. Továbbá Szőcs Loránddal is folynak a tárgyalások. „Úgy néz ki, hogy feleségével a hónap végén hazaköltöznek. Ő azt mondta nekem, hogy akar futballozni, remélem, meg tudunk egyezni vele” – folytatta az edző.

Déva Temesvárra költözik

A Román Kupa-győztes Dévai Autobergamót szinte az egész első sora elhagyta, hiszen hárman az újraalakult Temesvári Informatica csapatához igazoltak. A lejáró szerződésű Robert Luput, Florin Mateit és Vlad Iancut állítólag több ezer eurós fizetéssel csábították a bánsági városba. Rögtön bajnokcsapatot szeretnének építeni Temesváron, hiszen Galactól elhozták a szerb Ivan Jovanovicsot, Marosvásárhelyről pedig Ioan Al-Ioanit.

A bajnokságban lesz még egy másik újonc is, az ifjúsági játékosokra épülő Concordia Chiajna. Persze amennyiben a szövetség versenybizottsága elfogadja nevezésüket. A szabályzat szerint egy új csapat nem kezdhetne máris az 1. Ligában, de Romániában mindig megtalálták a kiskapukat.

Dévánál sem ültek azért tétlenül, Mánya leigazolását megelőzően hosszabbítottak Cristian Matei-jel és Cristian Obadăval, továbbá az Autobergamónál folytatja Moldova válogatottjának csapatkapitánya, Sergiu Tacot is. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi Futsal fél keretét elveszítette, hiszen Andrei Grigoraş és Adrian Pânzaru is Déván folytatja, a spanyol légiósokról egyelőre nem lehet tudni, hogy visszatérnek-e, míg Cornel Țicalo Kézdivásárhelyre kerül.

Egyre több tehát a bajnokaspiráns csapat, így biztosan még izgalmasabb idény vár ránk, ami a tervek szerint augusztus 23-án, a Kolozsváron rendezendő Szuperkupával kezdődik (Marosvásárhelyi City’us–Dévai Autobergamo), a pontvadászat pedig egy héttel később rajtolna.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei