Fotó: Haáz Vince
Nagy eséllyel pályázhat a világrekordra a Pogo Painting kitalálója, Bende András, aki a marosvásárhelyi Félsziget Fesztivál ideje alatt próbálta elkészíttetni a fesztiválozókkal a világ legtöbb embere által festett képét.
2011. augusztus 30., 16:272011. augusztus 30., 16:27
2011. augusztus 30., 17:102011. augusztus 30., 17:10
A rekordkísérlet első napja
Egy 4,5x1,5 méteres kifeszített vászonra bárki festhetett négy napon keresztül, és ezáltal részese lehetett a rekordkísérletnek, amelynek az volt a célja, hogy a fesztivál alatt elkészüljön a világ legtöbb alkotó által készített festménye. Összesen 509 félszigetező hagyott nyomot a vásznon, volt, aki a már előre megrajzolt pogozó, bulizó tömeget festette ki akrilfestékkel, de sokan újabb rajzokkal gazdagították a festményt. A rajzok mellett személyes üzeneteket, „filozofikus” gondolatokat is olvashatunk rajta, de felkerült rá a kocsmává alakított Double Decker – piros emeletes busz – mása is.
Második nap már az emeletes piros autóbusz is felkerült a festményre
Az alkotó folyamatot a Művészeti Líceum diákjai felügyelték, illetve segédkeztek az „amatőr festőművészeknek” abban, hogy oda illő színekkel festhessék ki a bulizó embereket ábrázoló rajzot.
A Pogo Painting harmadik napja
Bende András a Székelyhon.ro-nak elmondta: van esély arra, hogy a kísérlet bekerüljön a Guinness Világrekordok könyvébe, ugyanis hosszas keresés után sem talált sehol ehhez hasonló kezdeményezést. Bár ezer önjelölt festőművészre számított a kitaláló, utólag bevallotta: elégedett ezzel a több mint félezer névvel is, mert a lényeg az volt, hogy közben jól érezzék magukat – és ez össze is jött nekik. A félszigetezők közös festménye a rendezvényszervezők irodájának falán kapott helyet – tudtuk meg az akció kitalálójától.
Elkészült az 509 festőművészt jegyző „remekmű”
A „remekmű” festőművészeit jegyző listán szerepel többek között Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnökének, kulturális és örökségvédelmi miniszternek a neve is, de a Pogo Painting sátorban ecsetet ragadott Bodor László, a fesztivál főszervezője is, valamint a Székelyhon.ro munkatársai is kivették a részüket a „munkából”.
szóljon hozzá!