Több mint hatvankét éve dolgozik a tanügyben, és mind a mai napig azt vallja, hogy az emberekkel csak úgy lehet dolgozni, ha bízunk bennük.
Karda-Markaly Aranka történész már több mint két éve irányítja a Csíki Székely Múzeum ügyeit, eddigi életútjáról, jövőbeli elképzeléseiről beszélgettünk.
Túl sok a közalkalmazott és kevés a kétkezi munkás; kezdeni kell valamit a kettősdeficit-problémával; az amerikaiak és az oroszok jól vannak, Nyugat-Európa kevésébe; nem kellene félni a magyarnyelv-használattól – Diósi László közgazdásszal beszélgettünk.
Kitartás és alázat – talán ez a két szó jellemzi legjobban Ambrus Irén csíkszeredai infektológus főorvos szakmai pályafutását, magánéletét. Embernek maradni minden körülmények között – ezzel az útravalóval indult el a csíksomlyói szülői háztól.
Markáns fejlődésen ment keresztül a székely társadalom az elmúlt években, ezt a folyamatot fenn kell tartani – fogalmazott a Székelyhonnak adott interjújában Tóth László, Magyarország csíkszeredai főkonzulja, aki hét év után visszatér Budapestre.
Biztos nem ez volt a fő cél Budapesten, amikor a Székelyföld Labdarúgó Akadémia támogatásáról döntöttek, de elérték azt a célt is, hogy újjáélesztették a román utánpótlás-nevelést – véli az FK Csíkszereda és a Székelyföld Labdarúgó Akadémia elnöke.
Ráduly Réka számára a tanulás és a sportolás mindig is prioritás volt. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen Csíkszék magyar diákjai között a legmagasabb érettségi eredményét érte el.
Damokos Csaba Sepsiszentgyörgy kulturális életének megkerülhetetlen alakja: bár alapvetően dizájnerként határozza meg magát, szívesen dolgozik színházi előadások és erdélyi magyar filmek látványtervezőjeként.
Néhány éve még Kézdiszentléleken vett részt egy régészeti ásatáson, nemrég pedig már a világ másik végén, a dél-amerikai Chilében gyakornokoskodott a csíkszéki Balázs Sára. Mi ez a „kilengés”?
A marosvásárhelyi származású magyarországi közéleti szereplő hatéves csíkszeredai főkonzuli munkájával vívta ki a székelyek tiszteletét. Minap Csíkszeredában járt, ahol néhány perc erejéig beszélgethettünk.
A változatos élővilág, a sokoldalú táj Hargita megye legnagyobb erőssége, állítja Potozky László. A természetvédő, alapítványvezető és természetfotós szerint a térség bármelyik másik európai természetvédelmi körzettel fel tudja venni a versenyt.
Fejlesztési tervet kért Székelyudvarhelytől Magyarország kormányának nevében Lázár János építési és közlekedési miniszter kedden. A gesztussal azt jelezte a politikus, hogy véget ért a Gálfi Árpád volt polgármester két mandátuma alatt tartott embargó.
Kell-e tartanunk a mesterséges intelligenciától? Beépülhet-e a mindennapjainkba? Ilyen és hasonló kérdések bizonyára sokunk fejében megfordultak már. Szakavatott személyt kérdezve tudunk meg egy kicsit többet a technológiáról.
Háromszéken exponenciálisan nő a régészeti lelőhelyek száma is, ami a beruházóknak ugyan bosszúságot jelent, mert a feltárás késleleti a munkálatokat, viszont a múltunkra, történelmünkre egy-egy fénysugarat irányító leleteket kár lenne veszni hagyni.
Székely Kriszta interjúja Csoma Botonddal, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetőjével.
Hosszas huzavona után a román kormánypártok eldöntötték, hogy június 9-én Romániában összevont európai parlamenti és önkormányzati választások lesznek. Kelemen Hunort, az RMDSZ elnökét kérdeztük.
Családtervezési szakrendelő is működik a Kézdivásárhelyi Városi Kórház szülészet-nőgyógyászati osztályán belül, amely azért jött létre, hogy segítséget nyújtson a nőknek, illetve pároknak a terhességmegelőzésben, vagy épp a terméketlenség kezelésében.
Jó szerszámokat kell adni okos embereknek, és ez a kettő együtt már kiindulási alapja a potenciális tudásintenzív gazdaság kiépítésének – derült ki a Csepeti Ádámmal, a Miniszterelnökség helyettes államtitkárával folytatott beszélgetésünk során.
„Washingtonban, Brüsszelben és Bukarestben is forrón tartjuk a magyar ügyet. Ha mi ott vagyunk, jó a magyaroknak, és nem hagyjuk, hogy mások félretájékoztassanak, vagy ellenünk dolgozzanak”. Év végi interjú az RMDSZ elnökével.