Fakitermelés és -feldolgozás. Nem veszélytelen. Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Az idei első félévben 2311 ember szenvedett munkabalesetet Romániában, 11,6 százalékkal kevesebben, mint 2023 azonos időszakában. Az áldozatok közül 43-an vesztették életüket, 34,8 százalékkal kevesebben, mint az előző év első hat hónapjában.
2024. október 26., 14:092024. október 26., 14:09
2024. október 26., 14:112024. október 26., 14:11
A legtöbben, 522-en Bukarestben sérültek meg munkavégzés közben. Arányuk az országos szinten munkabalesetet szenvedett személyek számában 22,6 százalék. A fővárost Brassó megye (147 személy, 6,4 százalék), Temes megye (105 személy, 4,5 százalék) és Konstanca megye (94 személy, 4 százalék) követi a listán.
Ebben a megyében történt az összes halálos áldozat 11,6 százaléka. Iaşi megyében négy, Beszterce és Neamţ megyében három-három személy halt meg munkabalesetben az idei első félévben – írja az Agerpres hírügynökség a munkaügyi minisztérium szombaton közzétett összesítésére hivatkozva.
Ágazatok szerint a legtöbb munkabaleset a kiskereskedelemben (211; 9,1 százalék), a be nem jelentett tevékenységek területén (165; 7,1 százalék), az egészségügyben (123; 5,3 százalék), a szárazföldi és csővezetékes szállításban (118; 5,1 százalék), illetve az építőiparban (109; 4,7 százalék) történt.
A legtöbb halálos kimenetelű munkabaleset
az erdőgazdálkodásban és fakitermelésben (6 eset),
a fafeldolgozó iparban,
az építőiparban,
illetve a szárazföldi és csővezetékes szállításban (egyenként 4 eset) történt.
A munkaügyi minisztérium statisztikáiból az is kiderül, hogy az üzemi balesetet szenvedett személyek 29,3 százaléka 50 és 60 év közötti volt, ugyanakkor az áldozatok közül 954-en (41,35 százalék) legtöbb öt éve dolgoztak az adott munkahelyen.
Nagyjából 10 ezer sertést vágnak le a most kezdődő disznóvágási szezonban Hargita megyében. Noha bérvágásokat is vállalnak a megyében működő vágóközpontokon, vágóhidakon, a lakosság a disznóvágások jó részét háztáji körülmények között végzi el.
Hálával és örömmel teli búcsús ünnepségen adták át a Krisztus Király Plébánia új épületét Sepsiszentgyörgyön az egyházi év utolsó vasárnapján. A többfunkciós, közösségi érdekeket szolgáló plébániaközpontról Takó István plébános mesélt.
Egy tucatnyi cég jelentkezett a fogyatékkal élő személyeknek szervezett marosvásárhelyi állásbörzére, amelyet szerdán délelőtt tartanak.
Hogyan kell cselekedni egy egészségügyi vészhelyzetben, mikor indokolt mentőt hívni, és hogyan kell újraélesztést végezni – többek között ilyen kérdésekre kaphattak választ a Bethlen Gábor Általános Iskola tanulói (is) egy rendhagyó oktatás révén.
Sepsiszentgyörgyön még mindig a cégek kevesebb mint fele él az önkormányzat által nyújtott de minimis támogatás igénylésének lehetőségével. Idén 123 helyi vállalkozás kérte ingatlanadójának részleges visszatérítését.
Előzetes letartóztatásba került egy 19 éves fiatalember, miután tetten érték drogok eladása közben – tájékoztatta kedden a Bihar megyei rendőrség az Agerprest.
6000 ezer lejt adott át Brance Orbán csapatkapitány a gyergyószentmiklósi kórháznak, amivel prosztatarák szűrővizsgálatok elvégzését támogatják. A Gyergyói Hoki Klub idén is igyekszik felkelteni a figyelmet a szűrővizsgálatok fontosságára.
Lángok csaptak fel egy csíkrákosi lakóház tetőzetén kedd reggel – adja hírül a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Statisztikát tett közzé a Kovászna megyei Közüzemek Rt., amelyben a városok közül Kézdivásárhely fest a legrosszabbul a meghibásodások, csőtörések tekintetében. A város alpolgármestere viszont éppen a szolgáltató bíbelődésében látja ennek okát.
szóljon hozzá!