Fotó: Székelyföldi Nagyprodukció Társulat
Az István, a király Székelyföldi Nagyprodukció sikerének lenyomataként, külön társulatba szerveződött a produkció valamennyi résztvevője – adják hírül a szerkesztőségünknek is elküldött közleményben. Mint írják, a döntés mögött elsősorban a társulat összetartása áll, valamint az, hogy új élményeket adjanak a közönségnek. Március 16-án egyébként új produkcióval jelentkezik, amelyet Sepsiszentgyörgyön mutatnak be.
2023. február 23., 17:522023. február 23., 17:52
Megalakult a Székelyföldi Nagyprodukció Társulat, amely az első székelyföldi István, a király előadás szólistáit, rockzenekarát, szimfonikusait, kórustagjait, táncosait, valamint alkotói- és szervezőcsapatát foglalja magába.
A társulat égisze alatt kisebb-nagyobb zenés, színházi előadásokkal készülnek majd, és feltett szándékuk minél több társulati tagot foglalkoztatni a 27 szólistából, 33 szimfonikusból, 63 táncosból, valamint több mint száz kórustagból, mindezek mellett pedig megtartani a világ legjobb rockzenekarát is.
A székelyföldi vonatkozás továbbra is az alapkoncepció része marad, további kulcsszavaik a zene és a színház – olvasható a közleményben.
Fotó: Székelyföldi Nagyprodukció Társulat
Hatalmas öröm számomra, hogy az István, a király – a magyar történelem legjelentősebb korszakát feldolgozó műve – után, a magyarság egy újabb nagyon fontos eseményét tudjuk megidézni. Hasonló odaadással és alázattal dolgozunk most is” – idézi a dokumentum Dancs Zsolt producert.
Kolumbán Zenge gyártásvezető úgy fogalmazott, hogy először csak kedvtelésből kezdték magukat társulatnak hívni. „Jól hangzott, zene volt füleinknek. De egyre inkább sziklaszilárdnak látszik, hogy ez bizony egy igazi társulat, tele tehetséges művészekkel, akiket a közös alkotás öröme, a közönség szeretete és kialakult baráti kapcsolatok tartanak össze.
– fejtette ki.
Fotó: Székelyföldi Nagyprodukció Társulat
A Székelyföldi Nagyprodukció Társulat első előadása március 15-e szellemében készül. A különleges zenei előadást a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház nagytermében tartják március 16-án, csütörtökön 17 órától és 19.30-tól. A nagysikerű István, a király Székelyföldi Nagyprodukció szólistáiból és zenekari tagjaiból verbuválódott társulat a Rabok legyünk vagy szabadok című,
Az előadás illeszkedik a Petőfi 200 emlékévhez, a repertoárban Petőfi-versek hangzanak el szavalatként és megzenésítve egyaránt, de hallható lesz néhány részlet a Kormorán együttes A költő visszatér című szerzeményéből, és természetesen nem maradnak ki az István, a király rockopera kiemelkedő dalai sem. A klasszikus, március 15-i témájú dalok mellett népzenei összeállítás, a Szózat, és a magyar, illetve székely himnusz is hallható lesz. Az ünnepi koncerten közreműködik a Sepsi Kamarazenekar, a Kincskeresők Néptáncegyüttes, valamint a VOCES Kórus is.
A koncertre 2023. február 24-én, pénteken 10 órától lehet jegyet vásárolni a Városi Kulturális Szervezőirodában (Sepsiszentgyörgy, Szabadság tér 1. szám), valamint az eventim.ro oldalon. A jegyek ára 50 lejbe kerül, illetve lehet kedvezményes jegyet is váltani 25 lejes áron. A szervezők megjegyzik, hogy csak a jegyek 20 százalékát tudják kedvezményesen kínálni, amikor ezek elfogytak, már csak teljes árú jegyet lehet vásárolni. Az eventim.ro oldalon csak egész árban lehet beszerezni a belépőket.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
szóljon hozzá!