
Fotó: Pinti Attila
Egy esetben bűnügyi kivizsgálás indult és jócskán több kétszáz alkalommal különböző szankciókat alkalmaztak a hatóságok a Hargita megyében működő töltőállomásoknál, gázt forgalmazó vállalkozásoknál, illetve cseppfolyósított gázt használó cégeknél, intézményeknél tapasztalt törvénytelenségek, szabálytalanságok miatt. A két hónapig tartó ellenőrzés-sorozatban tizenkét hatóság vett részt.
2023. november 10., 21:042023. november 10., 21:04
A crevediai robbanások miatt elrendelt országos ellenőrzéssorozat részeként augusztus végétől az érintett szakhatóságok
Az ellenőrzés jórészt üzemanyagtöltő állomásokat (58), valamint kisebb gázfelhasználó egységeket (42) érintett, összesen 113 helyszínen jártak a hatóságok munkatársai. Leggyakrabban csak kihágásokat tapasztaltak, egy esetben azonban olyan törvénytelenséget találtak, amely miatt a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság gazdasági részlege bűnügyi iratcsomót nyitott.
Egy gáztartályt működtetett saját használatra mindenféle engedély nélkül az érintett cég, amire korábban volt ugyan engedélyük, ám azt nem újították meg, arra hivatkozva, hogy a tartályt nem használják már. Ez azonban nem így volt, és erre a fogyasztás alapján jöttek rá a hatóságok, sőt,
– tudtuk meg Adrian Pănescutól, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivőjétől, aki azt elmondta, az ügy egyéb részleteire a kivizsgálás során derül majd fény.
Az ellenőrzött egységekben többéle problémát is találtak a hatóságok ellenőrei. Volt, ahol nem rendelkeztek üzemanyag-kereskedési engedéllyel, vagy elmulasztották a gáztartályt időszakos ellenőriztetését,
Akadt olyan üzlethelyiség is, amelyre a működtetők nem rendelkeztek tűzvédelmi vagy környezetvédelmi engedéllyel, de olyan is, ahol elmulasztották megtartani a munkavédelmi, egészségügyi felkészítőket, illetve nem rendelkeztek megfelelő védőfelszereléssel. A gázpalackok védőtömítés nélküli tárolása miatt is bírságoltak a hatóságok, valamint azért is, mert
Volt olyan vállalkozás is, ahol nem működtek a biztonsági kamerák, vagy elmulasztották a riasztórendszer félévenkénti ellenőriztetését, de olyan is, amely nem rendelkezett biztonsági őrrel, és egyes szállítási cégeknél nem tartották be a vezetési, illetve pihenési időre vonatkozó előírásokat.
Ezek közül 99 pénzbírság volt – összesen 1 363 701 lejre bírságolták meg az érintett egységeket, a legnagyobb pénzbüntetés 50 000 lej, a legkisebb pedig 300 lej volt. 169 esetben csak figyelmeztetésben részesítették a kihágások felelőseit, ám 398 esetben hiánypótló intézkedéseket rendeltek el. Ezek miatt újabb ellenőrzésekre számíthatnak az érintett cégek, intézmények, ugyanis a hiányosságok pótlására megszabott határidő végén újból meglátogatják őket az ellenőrök, hogy megvizsgálják, eleget tettek-e az előírásoknak – tájékoztatott a prefektusi hivatal szóvivője.
Az ellenőrzéseken a Hargita Megyei Munkaügyi Felügyelőség, a Hargita megyei tűzoltóság (ISU), a Hargita Megyei Környezetőrség, a Hargita Megyei Környezetvédelmi Ügynökség, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, Közúti Szállítást Ellenőrző Állami Felügyelőség (ISCTR) Hargita megyei kirendeltsége, a Hargita Megyei Adóhivatal, a Pénzügyi Csalások Elleni Szebeni Regionális Igazgatóság, a Hargita Megyei Vámhivatal, az Országos Közúti Hatóság Hargita megyei kirendeltsége, a Kazánok, Magas Nyomású Tartályok és Emelőszerkezetek Állami Felügyelete (ISCIR), valamint a Kazánokat, Emelőszerkezeteket és Magasnyomású Tartályokat Ellenőrző Országos Társaság (CNCIR) munkatársai vettek részt.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
szóljon hozzá!