A kis mennyiségben előállított hagyományos terméknek hamar kerül gazdája
Termelői szövetkezetet és közös bemutató üzletet terveznek a háromszéki élelmiszeripari kistermelők, akik önálló tagozatba tömörültek a kereskedelmi kamara égisze alatt.
2017. március 27., 21:372017. március 27., 21:37
Egységes arculatot és közös bemutató üzletet terveznek a háromszéki élelmiszeripari kistermelők. A Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara ernyője alatt tizenkét alapító taggal a napokban jött létre az élelmiszeripari kistermelők tagozata.
Kereskényi Áron, a tagozat elnöke elmondta, szigorú kritériumrendszert fogadtak el, csak a Kovászna megyében bejegyzett vállalkozások léphetnek be a tagozatba, és csak az olyan élelmiszergyártók csatlakozhatnak, amelyek kevesebb mint tíz alkalmazottal dolgoznak, a havi termelésük nem haladja meg a hat tonnát, a kenyér és pékárú, tej és tejtermékek, illetve a hús és húskészítmények esetében csak hagyományos gyártási módszereket használnak, és a termékeikbe nem kerül adalékanyag.
Kereskényi Áron elmondta, megjelent a piacon egy olyan termékskála, ami ezeknek a feltételeknek megfelel, másrészt kialakult egy vásárlói réteg, amelynek erre van igénye. Általában ezek a kistermelők a székelyföldi városokban rendszeresen megszervezett vásárokban értékesítik a termékeiket, nem is állítanak elő nagy mennyiséget, hiszen
A tagozat elnöke hangsúlyozta, árban nem tudják, de nem is akarják felvenni a versenyt a nagyipari körülmények között előállított élelmiszerekkel, hiszen a nagyáruházakban már húsz lejért is kínálnak egy kilogramm sajtot, miközben a kézműves termékek kilogrammonkénti ára 35 lej körül van.
A frissen megalakult tagozat egy termelőszövetkezetet hozna létre, majd a kereskedelmi kamara által felajánlott helyiségben egy kis bemutató üzletet szeretnének berendezni. Ehhez még befektetésre van szükség, engedélyeket kell beszerezni, ám
Tervezik továbbá, hogy rendszeresen találkoznak a szabályozó és ellenőrző hatóságokkal. Egy hónapon belül kidolgozzák a belső rendszabályzatot, amelynek alapján biztosítani tudják a tagok termékeinek minőségi ellenőrzését, illetve a tagok egymáshoz és a piachoz való viszonyulását – tájékoztatott Kereskényi Áron.
A Tarisznyás Márton Múzeumban január 15-ig tekinthető meg a Szárhegyi Művésztelep fennállásának 50. évfordulója tiszteletére létrejött kiállítás. Az alkotótábor mára a magyar kultúra szerves részévé vált – hangzott el a szombati megnyitón.
Immár a negyedik éve biztatja a városi önkormányzat a sepsiszentgyörgyi iskolásokat és óvodásokat arra, hogy karácsonyi témájú rajzokat küldjenek be, melyekkel majd „átfestik” a Tamási Áron Színház épületét.
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
szóljon hozzá!