A szóban forgó oltóközpont, ahol az egyik számonkérés történt. Kivizsgálást indítottak az ügyben
Fotó: Pinti Attila
Jelenetet rendezett a csendőrség egy alkalmazottja az egyik csíkszeredai oltóközpontban, mert még nem kapta meg az oltakozás ösztönzésére az állam által biztosított 100 lej értékű ételjegyet, lopással vádolva az oltóközpontban dolgozókat – számolt be a történtekről a központot vezető orvos. A megyei csendőrség átiratban kapott értesítést a történtekről, azt közölték, ha beigazolódik az eset, az fegyelmi eljárást vonhat maga után.
2021. december 08., 22:092021. december 08., 22:09
Olvasói jelzésre kerestük fel az egyik csíkszeredai oltóközpont vezető orvosát, ugyanis a beszámoló szerint a központ alkalmazottai voltak az elszenvedő alanyai egy, a napokban lezajlott konfliktusnak, ami a száz lejes ételjegyek, pontosabban azok hiánya miatt robbant ki.
„Tolvajnak nevezte itt az egész társaságot, kérte az iratokat, hogy ő majd megmutatja, hogy az ételjegyeket mi elsumákoljuk, kéz alatt adjuk, vagy lehazudjuk. Mindez az oltásra várók és az egészségügyi személyzet előtt zajlott.
– számolt be a történtekről Bokor Márton, az oltóközpont tevékenységének a koordinátora, akit köztiszteletnek örvendő háziorvosként, gyermekorvosként ismernek a csíkszeredaiak. Elmondta, a központ vezetőjeként, illetve azért is, mert az ott dolgozók döntő többsége nő, ő vállalta a konfliktust, és közölte a csendőrrel, hogy ha nincs felhatalmazása ellenőrzésre és be sem mutatkozik, akkor hagyja el a központot és hivatalosan tegyen panaszt az ebben illetékes intézménynél.
Az oltóközpontok működését csak nyugdíjas orvosok meggyőzésével tudják fenntartani, a központok alkalmazottai reggel nyolctól este nyolcig dolgoznak minden nap, se hétvégéjük, se ünnepnapjuk nincs, három hónapja fizetést sem kaptak, egyiküknek sem hiányoznak az ilyen helyzetek – panaszolta el az orvos, aki úgy tudja, az említett csendőr a két másik csíkszeredai oltóközpontban is jelenetet rendezett, de később
Előfordul, hogy idősek, nyugdíjasok idegesebben érdeklődnek az ételjegyről – amiből már legalább egy hónapja nem kapott az oltóközpont –, de ilyen indulatosan és minősíthetetlenül még senki nem beszélt velük – mondta. Bokor Márton arról is beszámolt, hogy
Ő elfogadta a bocsánatkérést, de továbbra is minősíthetetlennek és jogtalannak véli a kirohanást.
A témával kapcsolatban megkerestük a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőséget is. Gheorghe Suciu, a hatóság szóvivője elmondta, valóban kaptak egy átiratot a Hargita Megyei Népegészségügyi Igazgatóságtól, amelyben az áll, hogy
Le kell ellenőrizzék az információkat, az átiratban nem szerepel név, be kell azonosítsák, hogy kiről lehet szó, hogy az illető civil vagy valóban csendőr, hogy szolgálaton kívül volt-e, és hogy milyen ügyben járt az oltóközpontban, tehát minden információt – tájékoztatott a megyei csendőrség szóvivője.
– hangsúlyozta Gheorghe Suciu az ételjegyekkel kapcsolatban, megjegyezve, hogy a csendőrség biztosan nem küldött ilyen célból senkit az oltóközpontba. Minden bejelentést kivizsgálnak, függetlenül attól, hogy az civiltől, magán- vagy közintézménytől érkezik, hiszen a csendőrség az a hatóság, amely számára elsődleges fontosságú, hogy ne forduljanak elő rendbontások – nyomatékosította a szóvivő, kérdésünkre arról is tájékoztatva, hogy
Az ügyről írásban értesítette a megyei csendőrséget, és érintett intézményként a Hargita Megyei Prefektusi Hivatalt is, számolt be megkeresésünkre Tar Gyöngyi, az oltóközpontok működését irányító Hargita Megyei Népegészségügyi Igazgatóság vezetője, tűrhetetlennek és túlkapásnak nevezve az incidenst. Azt biztosan tudja – erősítette meg ő is –, hogy
Tudja – folytatta –, hogy a zsögödfürdői oltóközpontban is hasonló jelenet zajlott le aznap, de onnan nem kaptak írásos panaszt.
– hangsúlyozta Tar Gyöngyi. Kérdésünkre elmondta: ígéretet kaptak arra, hogy a napokban újabb összegeket kapnak az ételjegyekre, és ez ugyan még nem érkezett meg, de
A történtek után azt viszont még nem tudják, hogy hol válthatják majd ki ezeket a jogosultak, erről majd időben kiadnak tájékoztatást, arra kéri az érintetteket, ne rohanják meg ezért az oltóközpontokat – mondta az egészségügyi szakhatóság vezetője. „Már nem akarnak ott dolgozni az emberek, mert azt mondják, nem arról volt szó, hogy ők még ételjegyeket is fognak osztani. Ez nagyon rosszul érintette az ott dolgozókat, mert sok nyugdíjas szakember besegít nekünk, ők nem adminisztrátorok, nem erre szerződtek.
– fogalmazott Tar Gyöngyi.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
4 hozzászólás