Több pénz gyűlt a közösségi kártyák nyomán az Ujjvárossy József-alapba az elmúlt három hónapban, mint az azt megelőző félévben. A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) közel másfél éves működése alatt 84 650 lejt gyűjtött helyi adományokból.
2012. április 10., 09:532012. április 10., 09:53
2012. április 10., 19:062012. április 10., 19:06
A HKA keddi tájékoztatása szerint ez év január–március időszakában 28 335 lej gyűlt a közösségi alapba, a közösségi kártyák használata után. Ez közel 900 lejjel több a tavaly augusztus–december periódusban gyűlt összeghez képest, a különbség azonban ennél is nagyobb, a márciusi kimutatásból ugyanis hiányzik még a Merkúr üzlet adata. A befizetések több mint 80%-át Sepsiszentgyörgyön továbbra is a Bertis üzletek adják, itt kiemelt helyen szerepel a Stadionnal szembeni élelmiszerüzlet.
Az augusztus–december periódusban gyűlt összeg felhasználása folyamatban van: 5000 lejt pályáztatott az alapítvány helyi óvodák számára, logikai játékcsomagok beszerzésére, az óvodai tehetséggondozó tevékenységek fejlesztésére. Emellett készülnek és áprilisban elhelyezésre kerülnek a biciklitartók összesen 10.000 lej értékben, ezeket a város több pontján helyezik majd el.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány közel másfél éves működése alatt 84 650 lejt gyűjtött helyi adományokból, ebből 75.000 lejt juttatott vissza a közösségnek, négy támogatási programot dolgozott ki és bonyolított le, összesen pedig 17 civil program megvalósulását támogatta Háromszéken. A közösségfejlesztő tevékenységbe 11.500 helyi lakost, 25 önkéntest és 16 helyi vállalkozást vont be a HKA munkaközössége.
A magyar kultúra napján Háromszék is ünnepelt: a megye könyvtárában felcsendült a nemzeti himnusz, valamint díjjal tüntették ki a térség két kiemelkedő képzőművészét. A díszes eseményen negyven közművelődési szakember is oklevélben részesült.
Az év első ülését tartotta csütörtökön Kézdivásárhely önkormányzati képviselő-testülete, és ezen újra vitát szült a drasztikusan megemelt adók kérdése. Tüntetni is készülnek.
A vonatkozó törvény adta keretek között a legalacsonyabb szintre csökkentik Sepsiszentgyörgyön a helyi adókat – jelentette be a város polgármestere csütörtökön. A márciusra tervezett népszavazásról pedig lemondanak.
Hajnali beavatkozásra riasztották a tűzoltókat a Kovászna megyei Miklósvárra, ahol egy lakóház tetőszerkezete kapott lángra.
Idén is kiosztja a 2013-ban alapított Háromszék kultúrájáért díjakat Kovászna Megye Tanácsa és a és Kovászna Megyei Művelődési Központ. A magyar kultúra napja alkalmából ezúttal két képzőművész részesül elismerésben.
Előzetes letartóztatásba került az a Hunyad megyei férfi, aki megszegte a távoltartási végzést Kovászna megyében. A férfi november óta elektronikus megfigyelés alatt állt, miután megfenyegette Háromszéken élő volt élettársát, hogy rágyújtja a házát.
Fontos bejelentés hangzott el a keddi sepsiszentgyörgyi lakossági fórumon: márciusban népszavazással dönthetnek a lakók arról, hogy milyen város adópolitikáját szeretnék követni.
Kézdivásárhelyen is elérhető lesz a helyi önkormányzat és a Diakónia Alapítvány által közösen működtetett Gondosóra program, amelynek használói szükség esetén egyetlen gombnyomással segítséget kérhetnek az éjjel-nappal elérhető diszpécserszolgálaton.
A Lidl másfél évtizeddel ezelőtt húzta fel első üzletét Kézdivásárhelyen. Nemrég hozzáfogtak egy új szupermarket megépítéséhez, elvileg egy év leforgása alatt be is fejezik, de nem tervezik mindkettőt megtartani.
Aláírásgyűjtést indított a sepsiszentgyörgyi adók túlzott megemelése miatt az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ). A kisebbik romániai magyar párt tagjai felrótták az államnak, hogy miközben évek óta sorjázza követeléseit, a kifizetésekkel hátralékban van.
szóljon hozzá!