Első fokon Kovászna Megye Prefektusi Hivatala került ki győztesen abból a perből, amelyet Uzon község önkormányzata ellen indított a községháza homlokzatára tűzött székely zászló eltávolításáért.
2012. november 29., 17:072012. november 29., 17:07
2012. november 29., 17:502012. november 29., 17:50
A Kovászna Megyei Törvényszék elfogadta Codrin Munteanu prefektus keresetét és szerdai ítéletében kimondja, Uzon önkormányzata köteles eltávolítani a polgármesteri hivatal homlokzatára kitűzött székely zászlót. A döntés nem jogerős, így az önkormányzatnak lehetősége van fellebbezni.
Ráduly István polgármester a Székelyhon.ro megkeresésére elmondta: tudomásuk van a döntésről, viszont amíg nem kapják kézhez az ítélet indoklását, nem tehetnek semmit. „Kíváncsiak vagyunk, milyen új törvényeket találtak, amelyek alapján le akarják vetetni a zászló. A döntést mindenképp megfellebbezzük, és amíg jogerős ítélet nem lesz, addig a helyén marad a lobogó\" – szögezte le az elöljáró.
A kereset egyébként felháborodást váltott ki már a benyújtását követően. A panaszt Antal Árpád sepsiszentgyörgyi elöljáró ismertette, kiemelve többek között, hogy a prefektus több rendben is kis betűkkel használta Székelyföld nevét, illetve minden alkalommal szerepelt az „úgynevezett” kifejezés, mind a név, mind a székely zászló szavak előtt. Mellesleg ez volt az a kereset, amelyben Codrin Munteanu egy sportklub vagy autógyártó zászlajához hasonlította az arany-kék lobogót. A november 8-i székely zászlós tüntetés egyik kirobbantója éppen ez a megnevezés volt.
A prefektus egyébként egy magánszemély feljelentése nyomán indított közigazgatási eljárást az uzoni önkormányzat ellen, felszólítva azt a zászló eltávolítására, de Ráduly István községvezető válaszában rámutatott: nincs tudomása arról, hogy törvényszegést követett volna el.
Különleges esemény előzte meg a SepsiClassic komolyzenei fesztivál nyitónapját: negyven lelkes kerékpáros gyűlt össze és vonult végig a város utcáin klasszikus dallamok kíséretében. A stílusos kezdést kulturális és zenei programsorozat követi.
Jelentős gazdasági bűncselekmény gyanújával nyomoz a Kovászna megyei ügyészség. Hétfőn több házkutatást is végrehajtottak, amelyek során okiratokat és informatikai eszközöket foglaltak le.
A tartós szárazság egyre aggasztóbb vízhiányt idéz elő Háromszéken. A legtöbb településen felszólítással próbálják szabályozni az ivóvízfogyasztást, máshol időszakosan korlátozzák az ellátást, ezzel megelőzvén a nagyobb bajt.
Főként visszaváltható üvegekre vadászva feszítik fel az okoskonténereket Sepsiszentgyörgyön. A TEGA igazgatója a lakosság segítségét kéri a vandalizmus megfékezésében.
Nagyon sok mozgássérültnek a sepsiszentgyörgyi Máltai Szeretetszolgálat által szervezett nyári tábor jelenti az év egyik kiemelkedő eseményét, ez idén június 29-től július 6-ig zajlott Mikóújfaluban.
Hat település között osztotta szét a Galac megyétől kapott egymillió lej értékű gyorssegélyt hétfői ülésén Kovászna Megye Tanácsa. Bíznak benne, hogy rövidesen az árvíz sújtotta községek fertőtlenítésére igényelt kormánytámogatás is megérkezik.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület fennállásának 35. évfordulójára készült dokumentumfilmet, hétfőn 17 órától mutatják be a kovásznai Csoma Emlékközpont és Népfőiskola székházában.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
szóljon hozzá!