A Fontana Gyógyfürdő új, innovatív kezeléssel bővíti fizioterápiás kínálatát, egy több mint 10 000 euró értékű Tecar készülékkel. Az új technológia bevezetése erősíti a gyógyfürdő magas színvonalú szolgáltatásait.
2024. július 28., 18:582024. július 28., 18:58
A borszéki Fontana Gyógyfürdőben egy hosszabb távú fejlesztési stratégia mentén igyekeznek bővíteni az eszköztárat, amely által a szolgáltatásaik színvonala is fejlődik. Ennek egyik fontos eleme a napokban érkezett új készülék. Amint a személyzet kiképzése megtörténik ennek használatára, a hozzájuk forduló gyógyulni vágyók számára is hozzáférhető lesz az új típusú kezelés.
Amint a borszéki városháza közleményben tájékoztat,
A terápia számos betegség esetén, illetve kezelés során alkalmazható. Ezek között megemlítik a degeneratív reumás és gyulladásos reumatológiai betegségeket, a traumák és műtétek utáni rehabilitációt, vagy éppen a perifériás idegrendszeri betegségeket.
A Székelyhon megkeresésére válaszolva Tamara-Ana Proca, a Fontana vezérigazgatója elmondta, hogy
amelynek lényege, hogy további korszerű, csúcstechnológiai eszközökkel szereljék fel az intézményt. Ezt nem lehet egyszerre kivitelezni, hiszen meglehetősen drága készülékekről van szó.
Ugyanakkor azt is látják, hogy a meglévő eszközeik kihasználtsága indokolná olyan készülékek beszerzését is, amilyenekkel már rendelkeznek, hiszen nagy lenne az igény ezek használatára. Így például újabb galvánkád (elektromos fürdő) beszerzését is tervbe vették.
„Nem mondhatjuk azt, hogy teljesen nulláról indultunk, de még keressük a helyünket a gyógykezelési turizmus piacán.
Ehhez a település természeti erőforrásai mellé a technológiai fejlesztések is szükségesek. Megjelentek a piacon újabb, modern technológiák, amelyek a gyógykezeléseket segítik, és ahhoz, hogy lépést tartsunk másokkal, fontos, hogy mi is alkalmazni tudjuk ezeket” – fogalmazott Tamara-Ana Proca.
– nyilatkozta Szabó Franciska rehabilitációs szakorvos.
Hozzátette, céljuk egy progresszív kezelési bázis létrehozása, amely egyre újabb és magasabb színvonalú szolgáltatásokat kínál.
A Tecar terápia az egyik legmodernebb orvosi rehabilitációs kezelés, amely gyors gyógyulást és fájdalomcsillapítást kínál” – emelte ki a szakorvos.
Az új fejlesztéssel kapcsolatban Mik József polgármester is megszólalt. „Úgy gondolom, az eddigi másfél év bebizonyította, érdemes volt megépíteni a Fontana Gyógyfürdőt” – nyilatkozta a településvezető. Az elöljáró kiemelte, hogy
A Fontana Gyógyfürdő orvosi részlege tavaly márciusiban kezdte meg működését. Azóta mintegy 1500 páciens vette igénybe a kezeléseket. A fürdő egészét tekintve, beleértve a spa és wellness-szolgáltatásokat is, a 2022. decemberi nyitástól számítva több mint 130 ezer vendég fordult meg itt.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
szóljon hozzá!