Kitartanak, tiltakoznak, nem fogadják el, hogy a megkérdezésük nélkül hozzanak rendeleteket
Fotó: Haáz Vince
Tovább tart az ügyészek és bírák tiltakozása Maros megyében. Hétfő este huszonöten álltak ki az igazságügyi palota főbejárata elé kezükben jelmondatokkal, amelyekkel arra figyelmeztettek, hogy ragaszkodnak a függetlenségükhöz.
2019. március 11., 20:452019. március 11., 20:45
2019. március 11., 20:492019. március 11., 20:49
Ahogy Alma Maria Dundev, segesvári főügyész megfogalmazta, a 7-es számú sürgősségi kormányrendelet még mindig érvényben van és a 2019/12-es módosító rendelettel sem vették figyelembe a bírók ezreinek az igényét egy valós párbeszédre. Ezért a bírák és az ügyészek úgy döntöttek, hogy tovább folytatják a tiltakozást, annak különböző formáit választva: felfüggesztett ülésekkel, fehér karszalaggal, a bíróságok bejárata elé vonulással mutatva ki nemtetszésüket.
– fogalmazott a főügyész.
Fotó: Haáz Vince
Túl kevés a tiltakozók száma ahhoz képest, hogy a sürgősségi rendelet ezreket érint – tette hozzá Alma Maria Dundev, aki úgy véli, hogy a 31 táblabírósági elnök, vagy alelnök, valamint a 30 törvényszéki elnök és alelnök, alig egy kis hányada a romániai igazságügy képviselőinek. Ezáltal szerinte
Alma Maria Dundev: megpróbálják eljelentékteleníteni a tiltakozók hangját
Fotó: Haáz Vince
„Nem akarunk semmi mást, csak a szakmánkat tisztességesen gyakorolni” – hangsúlyozta a főügyész, hozzátéve, hogy kollégáival együtt elfogadhatatlannak tartja azt, hogy az „éjszaka leple alatt” hozzanak döntéseket, anélkül, hogy az ő véleményüket is meghallgatnák.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!