Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A világjárvány egyik hozadékaként egyre többen döntöttek házi kedvenc tartása mellett, ez azonban nem mindig társul kellő felelősségvállalással. Marosvásárhelyen azokat a személyeket, akiket tetten érnek, hogy nem gondoskodtak kedvenceik után az ürülék feltakarításáról, 500 és 1000 lej közötti bírsággal bünteti a rendőrség.
2022. március 18., 09:082022. március 18., 09:08
2022. március 18., 12:152022. március 18., 12:15
A pszichológusok szerint jó, ha van otthon egy kisállat, akivel az egyedül élők lefoglalják magukat, aki feladatot ad számukra, akárcsak a gyerekeknek, akiknek sokszor úgy vesznek a szülők kiskutyát vagy macskát, ha felelősséget vállalnak értük, és megfelelően gondozzák is azokat.
A város arculatának azonban nem mindig tesz jót a négylábúak sétáltatása, ugyanis a parkokban, zöldövezetekben, járdákon több lett a kutyaürülék, amelyet sokszor hagynak ott a gazdák. Olvasói kérésre érdeklődtünk arról, hogy büntethető-e az, aki ott hagyja kedvence piszkát az utcán.
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatalától megtudtuk, hogy 2019-ben fogadta el az önkormányzat a tisztaságot szolgáló intézkedések megállapításáról, illetve a higiéniai szabályok betartásáráról szóló határozatot. Ez magába foglal az állatok tartásával kapcsolatos bizonyos szabályokat is.
– válaszolta a Székelyhon érdeklődésére Rigmányi Eszter szóvivő. A városi játszóterekre nem is vihetők be az állatok, ezt a legtöbb helyen táblákkal jelzik. A helyi rendőrség munkatársai 500 és 1000 lej közötti összeggel bírságolhatják meg azokat, akiket tetten érnek, hogy nem tartják be szabályokat.
Zacskók Csíkszeredában
Csíkszeredában tavaly májusban a kutyaürülék összeszedésére alkalmas zacskókat helyezett ki a szemeteskosarakra az önkormányzat: kétszáz kukára szereltek fel ilyen zacskókat a Szék útjától a városközpontig.
Hiába nyerték meg a csíkszeredai lakók a fejlesztési ötleteikre az önkormányzat részvételi költségvetéséből a finanszírozást, mert sok esetben azok még nem valósulhattak meg. Többnyire a bürokrácia és a felmerülő többletköltségek miatt maradtak el.
Hétfőtől kezdődően lezárják a forgalmat a Transzalpina magashegyi úton.
A Coradia Stream elektromos meghajtású vonatszerelvény, az első vonat, amit a román állam az utóbbi 20 évben vásárolt, megkezdte tesztútjait Bukarest és Brassó között, és a tervek szerint november 20-ától utasokat is szállítani fog ugyanezen az útvonalon.
A mentősök és tűzoltók erőfeszítései ellenére sem élte túl az áldozat a Maros megyei Nyomáton vasárnap délután történt traktorbalesetet, már a helyszínen életét vesztette.
Idén októberben 4.706.791 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 28.077-tel kevesebbet, mint egy hónappal korábban; az átlagnyugdíj 2735 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Románia csapata is részt vett azon a nemzetközi mentőversenyen Portugáliában, amely a világ húsz országának rohammentőcsapatait hozza össze 1999 óta. A hazai csapat első helyen végzett a Trauma Complex kategóriában.
Az elmúlt 24 órában 693 gépkocsivezetői jogosítványt vont be a rendőrség, 327-et gyorshajtás, 58-at alkohol, 13-at kábítószer befolyása alatt történő vezetés miatt – tájékoztatott vasárnap a Román Rendőrség.
Kétnapos keresés után holtan találtak rá a csíkszeredai Sándor Péter Katalinra – tájékoztatott a Hargita megyei rendőrség vasárnap délután.
Kihirdették a Marosvásárhelyen megszervezett, 32. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál díjazottjait. A 20 ezer lej értékű fődíjat idén a lengyel Michał Toczek: Egy kiégett házasság című rövidfilmje kapta.
Az idei év első kilenc hónapjában 59.056 vállalkozást töröltek a cégjegyzékből Romániában, 23,41 százalékkal többet, mint 2023 azonos időszakában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közölt adataiból.
1 hozzászólás