Romániában tíz otthonból csaknem kettő van védve a tűz kockázataival szemben.
Fotó: Sepsiszentgyörgyi tűzoltóság
Az országban biztosított lakásokban a legtöbb kárt okozó kockázatok top 5-ös listáján továbbra is a tűz áll az első helyen, a második helyen az elektromos jelenségek, amelyek kárt okozhatnak a különböző háztartási eszközökben, a harmadik helyen pedig a vihar kockázata áll – derül ki az UNSAR tagjai körében végzett elemzésből.
2025. január 09., 11:342025. január 09., 11:34
2025. január 09., 11:352025. január 09., 11:35
„Az Egyesült Államokban történt tűzesetek emlékeztetnek minket arra, hogy mennyire kiszolgáltatottak vagyunk a tűznek. Sajnos gyakran túl későn vesszük észre, hogy az önkéntes lakásbiztosítás mennyire fontos – megvéd minket anyagilag, többek között a tűzesetek pusztító hatásai ellen, és biztosítja számunkra azt a kényelmet, amire szükségünk van ahhoz, hogy könnyebben átvészeljük ezeket az időket” – idézi az Agerpres hírügynökség Alexandru Ciuncant, a Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetségének (UNSAR) elnök-vezérigazgatóját.
Az UNSAR szerint a legmagasabb kártérítés, amelyet egy választható biztosítási kötvény által védett, tűz által érintett otthon tulajdonosa kapott, meghaladta a 422 000 eurót.
– mondta Alina Bărbulescu, az UNSAR vagyon- és árubiztosítási szakértője.
Romániában szabadon választható biztosítás köthető azokra a lakásokra, amelyek már rendelkeznek kötelező PAD biztosítással. A fakultatív biztosítások kibővített szintű védelmet nyújtanak, a tulajdonukban lévő épület és/vagy ingatlan valós értékén, és fedezhetik a természeti katasztrófák által okozott károkat, de más típusú kockázatokat is, mint például tűz, robbanás, vihar, lezuhanó testek, vízvezeték, légkondicionáló berendezés, fűtés, fűtőberendezés, fűtőberendezés károsodása által okozott árvíz, elektronikus/elektronikus háztartási eszközökben bekövetkezett károk stb. esetén.
Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön idén is fűtőanyagként használják, Székelyudvarhelyen komposztálják az elszáradt fenyőket a köztisztasági vállalatok. A kidobott karácsonyfák azonban csak akkor hasznosíthatók, ha nem marad rajtuk dísz.
Két autó ütközött össze Segesvár közelében szerda este, négyen megsérültek – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
Nincsenek még használatban a tavaly novemberben Csíkszeredában tíz helyszínen telepített digitális hulladékgyűjtő konténerek, de a guberálók többet már feltörtek ezekből. A beüzemelésük várhatóan január végéig megtörténik.
Már nem az állásuk elvesztésétől tartanak az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben dolgozó egyes személyzeti kategóriák tagjai, hanem attól, hogy orra buknak majd a kimerültségtől, véli a Sanitas szakszervezet Hargita megyei vezetője.
A koalíciós pártok vezetői szerda este megállapodtak abban, hogy az elnökválasztás első fordulóját május 4-én, a második fordulóját május 18-án tartják.
Romániát nem érinti az ukrán gáztranzit leállása, mivel a gázszükségletét saját termeléséből fedezi – nyilatkozta szerdán az Agerpresnek Sebastian Burduja.
A cégek és más jogi személyek helyi adóinak alig több mint 50 százaléka folyt be a gyergyószentmiklósi városkasszába 2024-ben. Idén őket is nagyobb kedvezmény ösztönzi őket a fizetésre. A magánszemélyek adózási hajlandósága azonban jónak mondható.
Márciustól vízum nélkül utazhatnak az Egyesült Államokba a román állampolgárok, ehhez csak az elektronikus utazási engedélyezési rendszer (Electronic System for Travel Authorization – ESTA) oldalán kell regisztrálniuk.
A közkedvelt Rétyi Kováts András Ifjúsági Koncertfúvószenekar lép színpadra január 17-én, hat nappal később pedig a világhírű Pannon Cigányzenekar. Sepsiszentgyörgy városa idén ezzel a két koncerttel ünnepli a magyar kultúra napját.
Huszonnyolc család igényelt nagycsaládos kártyát 2025-re Kézdivásárhelyen. A kártya számos kedvezményben részesíti azokat a családokat, ahol három vagy annál több gyereket nevelnek – olvasható Kézdivásárhely önkormányzatának Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!