
Romániában tíz otthonból csaknem kettő van védve a tűz kockázataival szemben.
Fotó: Sepsiszentgyörgyi tűzoltóság
Az országban biztosított lakásokban a legtöbb kárt okozó kockázatok top 5-ös listáján továbbra is a tűz áll az első helyen, a második helyen az elektromos jelenségek, amelyek kárt okozhatnak a különböző háztartási eszközökben, a harmadik helyen pedig a vihar kockázata áll – derül ki az UNSAR tagjai körében végzett elemzésből.
2025. január 09., 11:342025. január 09., 11:34
2025. január 09., 11:352025. január 09., 11:35
„Az Egyesült Államokban történt tűzesetek emlékeztetnek minket arra, hogy mennyire kiszolgáltatottak vagyunk a tűznek. Sajnos gyakran túl későn vesszük észre, hogy az önkéntes lakásbiztosítás mennyire fontos – megvéd minket anyagilag, többek között a tűzesetek pusztító hatásai ellen, és biztosítja számunkra azt a kényelmet, amire szükségünk van ahhoz, hogy könnyebben átvészeljük ezeket az időket” – idézi az Agerpres hírügynökség Alexandru Ciuncant, a Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetségének (UNSAR) elnök-vezérigazgatóját.
Az UNSAR szerint a legmagasabb kártérítés, amelyet egy választható biztosítási kötvény által védett, tűz által érintett otthon tulajdonosa kapott, meghaladta a 422 000 eurót.
– mondta Alina Bărbulescu, az UNSAR vagyon- és árubiztosítási szakértője.
Romániában szabadon választható biztosítás köthető azokra a lakásokra, amelyek már rendelkeznek kötelező PAD biztosítással. A fakultatív biztosítások kibővített szintű védelmet nyújtanak, a tulajdonukban lévő épület és/vagy ingatlan valós értékén, és fedezhetik a természeti katasztrófák által okozott károkat, de más típusú kockázatokat is, mint például tűz, robbanás, vihar, lezuhanó testek, vízvezeték, légkondicionáló berendezés, fűtés, fűtőberendezés, fűtőberendezés károsodása által okozott árvíz, elektronikus/elektronikus háztartási eszközökben bekövetkezett károk stb. esetén.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy határozott, hogy az EU Bírósága elé idézi Romániát a környezeti levegő minőségéről szóló irányelvek (a 2008/50-es és a 2004/107-es irányelv) által rá rótt kötelezettségek elmulasztása miatt – közölte az EB.
A képviselőházban szólította fel a hatóságokat a sporteseményeken tapasztalható magyarellenesség megfékezésére Miklós Zoltán parlamenti képviselő, aki szerint a román állam bűnrészessé válik, amikor eltűri, hogy a stadionokban magyarokat gyalázzanak.
A bukaresti ítélőtábla elnöke, Liana Arsenie szerint a román igazságszolgáltatási rendszer médialincselés céltáblája lett, a Recorder dokumentumfilmje pedig egy szervezett destabilizáló mechanizmus részének tűnik.
Több mint ezer személyt evakuáltak csütörtökön a Szeben megyei prefektúra, és a nagyszebeni Octavian Goga Főgimnázium épületéből a gázszag miatt, és a jogosítványokat és útleveleket kibocsátó szolgálat is felfüggesztette tevékenységét.
Felborult egy teherautó a mezőcsávás községi Mezőfele településen csütörtök délután, a sofőrt a mentőegységek a helyszínen újraélesztették.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) „az igazságszolgáltatás destabilizálására irányuló kampány” részének tekinti a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit taglaló dokumentumfilmjét.
Közúti baleset történt csütörtök délelőtt Csíkborzsova és Csíkszentmiklós között, két személy megsérült.
Megerősítette csütörtökön a bukaresti ítélőtábla egyik bírónője a munkatársainak a Recorder dokumentumfilmjében elhangzott kijelentéseit a romániai igazságszolgáltatási rendszer rendellenességeiről.
63 éves korában, 2025. december 10-én elhunyt Tövissi Zsolt műépítész, a hargitai megyeszékhely egyik meghatározó szakembere – osztotta meg a csíkdelnei Keresztelő Szent János Római Katolikus Plébánia.
Kirobbanó lelkesedés, ügyes fiatalok, óriás hangzavar, némi szubjektív értékelés – így jellemezte Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere a Székelyhonnak a szerda esti televíziós vetélkedőt. A többi városvezető szerint minden fiatal győztes volt.
szóljon hozzá!