Az úzvölgyi haditemető kapcsán Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke és Csomortányi István, a Bihar megyei önkormányzat elnöki tanácsadója feszült egymásnak Tusványoson. Íme néhány gondolat – a teljesség igénye nélkül.
Sepsiszentgyörgyön, Kézdivásárhelyen és Kovásznán két év alatt 75 középiskolás fiatal fejlesztette önmagát a médiaműveltség, szervezetfejlesztés területén, eközben sokat önkénteskedtek és életrevalóbbak lettek. Mindez a Turul Irodának és a Norvég Alap által finanszírozott Youthfocus programnak köszönhető. A két év alatt történtekről a szervezet vezetője, Furus Levente és munkatársai, Oláh Kata és Sopoian Réka számoltak be egy csütörtöki sajtótájékoztatón.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő-testülete csütörtöki ülésén a helyi sportcsapatok támogatásáról és újabb kölcsön felvételéről is döntött.
Hol voltak és mikor értesültek először arról, hogy valami történik Úzvölgyében? – kérdezte a moderátor csütörtökön az egyik tusványosi panelbeszélgetésen. Évek óta az egyik legfontosabb témakör Úzvölgye kérdése – a témának ezúttal is volt aktualitása.
Nincs annyi magyarországi fiatal, hogy nélkülözni lehetne a külhoniakat, ezért a teljes Kárpát-medencében kell gondolkodni – állapították meg a 32. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor egyik csütörtök délelőtti panelbeszélgetésének résztvevői.
A Bethlen Gábor Alap pályázatainak elszámolásáról tartott beszélgetést Németh Edit, a BGA Támogatáselszámolási és Monitoring Igazgatóságának vezetője és Kiss Róbert Richárd kommunikációs szakember Tusványoson.
Harmadik éve fut növekvő népszerűséggel a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár kültéri vakációs programja, a Kertkönyvtár, közben változik, megújul. Az árnyas kertben értő fülekre találnak a felolvasott mesék, sok, külföldön élő unoka pedig itt kapaszkodik a magyar szóba.
Csütörtökön újra rendkívüli ülésre hívták össze a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testületet. Ezúttal befoglalták a költségvetésbe a felvett kincstári hitel összegét, amely így már felhasználható.
Bár a Székelyföldön a nappali hőmérsékleti értékek még messze járnak az ország déli és nyugati régióiban mért hőfokoktól, kimeríti az igazi nyár fogalmát a mostani időjárás. Térségünkben záporok enyhítik a meleget szinte minden nap.
Zivatarokra figyelmeztető sárga riasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több északi, központi és keleti megyéjére (beleértve a székelyföldi megyéket is). Keleten és délkeleten továbbra is nagy lesz a hőség.
Nem korlátozzák a forgalmat és az ott működő cégek megközelítését, de dolgoznak a csíkszeredai Hargita utca felújításával, amely a fenntartható mobilitási terv részeként készül. A munkálatra elnyert európai uniós finanszírozást idén fel kell használni.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
Mesés Papírjátékok. Schreiber és Rigler-féle papírszínház címmel nyílik időszakos tárlat pénteken a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban. Az esemény a városban meghirdetett Játék éve programsorozathoz csatlakozik.
Különböző műfajokban alkottak az elmúlt napokban a székelyudvarhelyi Pulzus művésztelep részvevői – ezekből nyílik kiállítás csütörtökön délután a képtárban.
RoAlert riasztást is küldtek, akkora füst keletkezett egy kigyulladt raktárnál csütörtökön reggel Nyárádtőn. Két személyt füstmérgezéssel szállítottak kórházba. Az oltáshoz egy tűzoltórobotot is bevetettek.
Kézdivásárhely főterén a KÉZDI felirat „új ruhája” is jelzi, hogy nyár van a javából, ennek megfelelően a helyi önkormányzat párakapukat szerelt fel a hőség elviselhetőbé tétele érdekében.
Illés napján régen nem dolgoztak a mezőn, aminek részben prózai oka volt. Ez idő tájt ugyanis gyakran keletkeztek (és keletkeznek mai is) villámlással kísért zivatarok, és félő volt, hogy a ménkő belecsap a szénát forgató vagy jószágait terelgető gazdába.
Hűvösen indult, napsütéses meleggel, majd záporral folytatódott Tusványos szerdai napja. Egyre több fiatal népesíti be a tábor területét.
A turizmus által érintett településeken tartott ellenőrzéseket a Hargita Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság az elmúlt időszakban. A legsúlyosabb hatósági szankció egy étkezde működésének az ideiglenes felfüggesztése volt.