
Fotó: Antal Árpád
Jelentősen átalakítja a 3,5 tonnánál súlyosabb járművek behajtását szabályozó rendeleteket a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, januártól kezdődően öt utca kivételével városszerte engedélyhez kötik a közlekedést.
2023. december 07., 17:182023. december 07., 17:18
A városi infrastruktúra megőrzésének céljából Sepsiszentgyörgy önkormányzata jövőtől korlátozza a nehézsúlyú gépjárművek átkelését a városon. Antal Árpád polgármester csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a változás szükségszerű, hiszen
ugyanakkor a kockakővel kirakott utakat is terhelik.
– részletezte a polgármester.
Az ügyet hamarosan közmeghallgatás elé viszik, a szabályozást január elsejétől tervezik életbe léptetni. Így a 3,5 tonnánál súlyosabb járművek városon való áthaladásához engedélyt kell majd kiváltani, ez pedig anyagi terheket fog róni a tulajdonosokra.
Egyelőre még nem tudni, hogy mennyit kell majd érte fizetni, az elöljáró annyit azonban elárult, hogy igényelhető lesz majd egynapos, valamint egy hónapos belépési engedély is, ugyanakkor a sepsiszentgyörgyi székhelyű cégek igényelhetnek 6 hónapig vagy egy évig érvényes engedélyt is.
– részletezte Antal Árpád és hozzátette, hogy az önkormányzat ebből a célból már létre is hozott egy kisebb telkekből álló övezetet az ipari parkban.
A tervek szerint két éven belül minimálisra fog csökkenni a városon áthaladó nehézsúlyú gépjárművek száma, ugyanakkor a nagyobb cégek egy része Sepsiszentgyörgyön kívülre fog költözni, a többiek pedig kisebb autókkal fogják megoldani a ellátást. Az elöljáró nyomatékosította ugyanis, hogy ezeken a korlátozásokon a jövőben még többet fognak szigorítani.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
szóljon hozzá!