A kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ nagytermében december 30-án 18 órától különleges előadásra várják a közönséget: az Udvartér Színház és a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház közös produkciója: Georges Feydeau Zsákbamacska című komédiája alapozza majd meg a szilveszteri jó hangulatot.
Idén, december elejéig a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség összesen 337 büntetést rótt ki, és 325 figyelmeztetést állított ki szabálytalan parkolásért. Tekintettel arra, hogy a tavalyi év azonos időszakában a büntetések és figyelmeztetések száma 67-et, illetve 114-et tett ki, elmondható, hogy Kovászna megye székhelyén a parkolási fegyelem lazult.
A sepsiszentgyörgyi óvodások és diákok 2423 rajzot küldtek be a polgármesteri hivatalhoz, eleget téve a városháza ilyen irányú felhívásának. Az alkotások közül a legjobbakat díjazzák, de összeset kivetítik a Tamási Áron Színház homlokzatára.
Új zenés darabbal áll színpadra a Csíki Játékszín társulata: ezúttal a Bertolt Brecht által adaptált Koldusopera című művet adják elő, a bemutatót pénteken este hét órától tartják.
A vérközpontban kezdte munkanapját több mint ötven Maros megyei rendőr. Ezúttal nemcsak jótékonykodtak, hanem így jelentették be, hogy tiltakozó megmozdulást kezdeményeztek. December 18–24. között csak írásos figyelmeztetést adnak minden szabálysértőnek.
Vége az órákig tartó várakozásnak Székelyudvarhely Csíkszereda felőli kijáratánál: a munkálatok befejeződtek, ezentúl zavartalanul haladhat a forgalom az oly sok bosszúságot okozó Bethlenfalvi út felső szakaszán – derül ki az illetékesek tájékoztatásából.
A sepsiszentgyörgyi óvodások és diákok 2423 rajzot küldtek be a polgármesteri hivatalhoz, eleget téve a városháza ilyen irányú felhívásának. Az alkotások közül a legjobbakat díjazzák, de az összeset kivetítik a Tamási Áron Színház homlokzatára.
Lezárult a közbeszerzési eljárás, így jövő év elején elkezdődhet a székelykeresztúri közvilágítás modernizálása, amely során egyebek mellett több száz lámpatestet cserélnek ki. A megvalósítás összértéke hárommillió lej.
Mikrobusz és kisteherautó ütközött össze Szászrégenben vasárnap késő este, a két járműben összesen nyolcan utaztak.
Nemcsak a csővezeték-rendszer került a földbe, hanem a gázátadó állomás is elkészült a Csíkszentsimonban és Csíkszentimrén kiépült földgázhálózat számára. A beüzemelést tavaszra tervezik.
Újabb anyagi támogatást ígért a Tamási Áron Gimnáziumhoz tartozó, immár egyetlen, még renoválásra váró épület felújítására a magyar állam. A részletekről Laczkó Györgytől, a tanintézmény igazgatójától érdeklődtünk.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
Lefoglalták a határrendészek szombaton Dan Şlincu szociáldemokrata képviselő autóját a Sculeni határátkelőhelyen, amikor a politikus egy chişinăui politikai rendezvényről tért vissza az országba.
A csípős hideg ellenére szép számban gyűltek össze a nyárádszeredaiak vasárnap délután a város adventi koszorúja körül. A most meggyújtott harmadik gyertya az örömöt jelképezni, a közelgő ünnep igazi örömhíre: Megváltó született nékünk.
A jó ízek órája jeligével meghirdetett romániai élelmiszeripari vetélkedő idei – sorrendben nyolcadik – kiírásán két háromszéki termék is a legjobbak közé került.
A jó ízek órája jeligével meghirdetett romániai élelmiszeripari vetélkedő idei – sorrendben nyolcadik – kiírásán két háromszéki termék is a legjobbak közé került. Ez alapján megkapják a tanúsítványt és a „Gustul Ales 2023” elnevezésű trófeát.
Kézdivásárhely önkormányzata, partnerségben a Wegener Pro Sanitate Alapítvánnyal 2023-ban is megtalálta Kézdivásárhely legfinomabb házi készítésű mézeskalácsát.
Kézdivásárhely önkormányzata, partnerségben a Wegener Pro Sanitate Alapítvánnyal 2023-ban is megtalálta Kézdivásárhely legfinomabb házi készítésű mézeskalácsát. A felhívásra összesen húsz háziasszony, család, közösség vagy civil csoport jelentkezett.
Az energiaárak emelkedését korlátozó és kompenzáló rendszert „egy adott pillanatban” ki kell vezetni, mert nem szorul az összes fogyasztó állami segítségre – jelentette ki az Agerpresnek adott interjúban a Villamosenergia-termelők Szövetségének vezetője.