
Az új rendelkezés értelmében már tízen is focizhatnak együtt. Képünk illusztráció
Fotó: Szigeti Vajk István
Az eddigi hat helyett legtöbb tíz személy vehet részt a szabadtéri sport- és szabadidős tevékenységeken – ez az előírás is része a veszélyhelyzetet szabályozó határozatot módosító tervezetnek, amelyet szerdai ülésén fogadott el a kormány.
2020. július 01., 18:402020. július 01., 18:40
A kormányülést követően a miniszterelnöki kancellária vezetője, Ionel Dancă kiemelte, az új határozat engedélyezi a különféle workshopok és képzések szervezését is legtöbb 20 személy részvételével és a fizikai távolságtartás szabályainak betartásával – tudósít az Agerpres.
Emellett engedélyezettek a védelmi és belügyi erők specifikus szabadtéri tevékenységei legtöbb 200 személy részvételével, valamint a szabadtéri diplomáciai tevékenységek is. Utóbbiak esetében kitétel, hogy egy résztvevőre jusson legalább 4 négyzetméternyi felület.
Bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba – jelentette be csütörtökön Maria Zaharova külügyi szóvivő az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Hőhullám sújtja Európát, szerdán megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában. Az elmúlt napokban Spanyolországban is megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord.
Rekordmennyiségű, 19 millió hordónyi kőolajat szállítottak át hétfőn a Hormuzi-szoroson – írta Donald Trump amerikai elnök kedden közösségi oldalán.
Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.
Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől.
Összeütközött pénteken két vasúti szerelvény a dél-angliai Bedford városának közelében. A brit közlekedési rendőrség péntek esti beszámolója szerint a szerencsétlenségben egy ember életét vesztette, sokan megsérültek.
Egy oroszországi bíróság jogerősen 15 év börtönbüntetésre ítélt egy román állampolgárt Ukrajna javára folytatott kémkedés miatt.
Majmot akart csempészni Olaszországba autójában az a román férfi, aki ellen természetkárosítás miatt emeltek vádat – tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője szerdán az MTI-t.
Hat, alig néhány hetes tacskót találtak a magyarországi pénzügyőrök egy kisbusz rejtett rekeszében. Az állatok chippel, oltással és útlevéllel sem rendelkeztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
Hamufelhőt ereszt ki magából az Etna több mint 3 ezer méteres magasságban, emiatt közepes készenlét lépett életbe Catania repülőterén hétfőn, egyelőre jelentősebb késések nélkül.
szóljon hozzá!