Hirdetés
Hirdetés

Több mint 170 ezer nyolcadikos jelentkezett a hétfőn kezdődő képességvizsgára

Az óvintézkedések miatt az eddig megszokottól eltérően zajlanak majd a vizsgák •  Fotó: Haáz Vince

Az óvintézkedések miatt az eddig megszokottól eltérően zajlanak majd a vizsgák

Fotó: Haáz Vince

172 482 nyolcadik osztályt végzett diák iratkozott fel a hétfőn kezdődő országos képességvizsgára, tájékoztat az oktatási minisztérium.

Székelyhon

2020. június 13., 18:212020. június 13., 18:21

2020. június 15., 11:082020. június 15., 11:08

A vizsgaszesszió hétfőn a román nyelv- és irodalomvizsgával kezdődik, szerdán lesz a matematika vizsga és 10 294 kisebbségi diák vizsgázik csütörtökön anyanyelvből. A 4337 vizsgaközpontban zajló vizsgák reggel 9 órakor kezdődnek – írja az Agerpres a tanügyi tájékoztatásra hivatkozva.

Hirdetés

Az eredményeket június 22-én, hétfőn teszik közzé a vizsgaközpontokban,

az óvásokat június 22-én délután 4 órától 7 óráig, illetve 23-án 8-tól 12 óráig lehet benyújtani, akár elektronikus úton is.

A végleges eredményeket június 27-én, szombaton teszik közzé.

A vizsga két órán keresztül tart, minden teremben biztonsági kamerák lesznek.

A diákoknak tilos bevinni a termekbe táskákat, hátizsákokat, könyveket, füzeteket, jegyzeteket, adattárolókat, illetve bármilyen elektronikus készüléket (mobiltelefon, táblagép, stb.).

Azok a tanulók, akik otthoni elkülönítésben vagy karanténban lesznek a képességfelmérő idején, vagy más egészségi problémák miatt nem vehetnek részt a vizsgán, egy másik időpontban pótolhatják az elmaradt vizsgát.

A soron kívüli képességfelmérő vizsgára június 22-e és 26-a között lehet feliratkozni, június 29-én román nyelv és irodalomból, 30-án matematikából, július 1-jén pedig anyanyelvből mérik fel a diákok tudását.

Az eredményeket július 2-án délig teszik közzé, és aznap 14 és 19 óra között fogadják az óvásokat. A végleges eredményeket július 4-én ismertetik.

A vizsgák napján egészségügyi alkalmazottak fogják mérni a vizsgaközpontok előtt minden vizsgára érkező tanuló testhőmérsékletét hőszkennerek segítségével.

A diákok hőmérséklete nem szabad meghaladja a 37,3 Celsius-fokot. Ha mégis meghaladja, a mérést 2-5 perces időközönként még háromszor megismétlik.

A testhőmérséklet mérését árnyékban kell elvégezni, az egészségügyi alkalmazottak a légúti fertőzés tüneteit is felmérik.

Az oktatási tárca emlékeztet, hogy minden vizsgáztató központ biztosít maszkokat és kézfertőtlenítőt a diákok számára, a termekben a tanulókat egymástól 2 méteres távolságban ültetik le.

A tárca zöld számot bocsát a képességvizsgán rendellenességeket tapasztaló állampolgárok rendelkezésére. A 0800801100-ás szám június 15 és 18-a között 8 és 16 óra között, június 19-én 8 és 14 óra között hívható.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 20., péntek

Meghalt Chuck Norris

Nyolcvanhat éves korában meghalt Chuck Norris harcművészeti bajnok, ikonikus akciófilm-sztár.

Meghalt Chuck Norris
Meghalt Chuck Norris
2026. március 20., péntek

Meghalt Chuck Norris

Hirdetés
2026. március 19., csütörtök

Bolojan: megtaláltuk a megoldást a szolidaritási csomag intézkedéseinek finanszírozására

Ilie Bolojan miniszterelnök bejelentése szerint a koalíciós pártok vezetőinek csütörtök délelőtti ülésén megtalálták a megoldást a Szociáldemokrata Párt (PSD) által kért szolidaritási csomag finanszírozására.

Bolojan: megtaláltuk a megoldást a szolidaritási csomag intézkedéseinek finanszírozására
2026. március 19., csütörtök

NATO-főtikár: Romániának stratégiai szerepe van a NATO keleti szárnyán

Nicușor Dan elnököt csütörtökön fogadta Mark Rutte, az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének főtitkára a NATO brüsszeli székhelyén.

NATO-főtikár: Romániának stratégiai szerepe van a NATO keleti szárnyán
2026. március 14., szombat

Kossuth-díjat kapott Rúzsa Magdi, Lackfi János és Pataky Attila is

A magyar tudomány és kultúra emberei munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.

Kossuth-díjat kapott Rúzsa Magdi, Lackfi János és Pataky Attila is
Hirdetés
2026. március 05., csütörtök

Hosszú évekre börtönre ítéltek egy román állampolgárt Oroszországban

A külügyminisztérium csütörtökön megerősítette, hogy börtönbüntetésre ítéltek Oroszországban egy román állampolgárt.

Hosszú évekre börtönre ítéltek egy román állampolgárt Oroszországban
2026. március 05., csütörtök

Megérkeztek a budapesti reptérre az Oroszországból szabadon engedett magyar hadifoglyok

A legfontosabb feladatunk, hogy Magyarországot soha ne engedjük belerángatni a háborúba – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, a kiszabadított hadifoglyokkal való, Budapestre érkezésekor.

Megérkeztek a budapesti reptérre az Oroszországból szabadon engedett magyar hadifoglyok
2026. március 05., csütörtök

Újabb 172 román állampolgár jutott haza Egyiptomból

Egyiptomból Romániába érkezett szerda egy magán légitársaság gépén 172 román állampolgár, akik Izraelből kértek segítséget a hazatéréshez – közölte a külügy.

Újabb 172 román állampolgár jutott haza Egyiptomból
Hirdetés
2026. március 03., kedd

Trump az iráni konfliktusról: túl késő tárgyalni

Az iráni légvédelem, a légierő, a haditengerészet és a vezetőség megsemmisítését jelentette be kedden Donald Trump amerikai elnök, aki hozzátette, hogy Teherán tárgyalni akar, ám, mint mondta, ehhez már túl késő.

Trump az iráni konfliktusról: túl késő tárgyalni
2026. március 03., kedd

Újabb 28 járatot töröltek a közel-keleti helyzet miatt a bukaresti reptéren

A közel-keleti események miatt összesen 28 járatot töröltek kedden a bukaresti repülőtereken az Izraelbe, Dubajba, Bahrainba, Katarba és Jordániába közlekedő útvonalon – tájékoztatott a fővárosi repülőtér-üzemeltető vállalat (CNAB).

Újabb 28 járatot töröltek a közel-keleti helyzet miatt a bukaresti reptéren
2026. március 02., hétfő

Hétfő estétől kezdődhet meg az Egyiptomban tartózkodó 300 román állampolgár hazaszállítása

Hétfő estére halasztották a 300 román állampolgár hazaszállítására szervezett TAROM-különjáratok elindítását. Ők a közel-keleti konfliktuszónából kerültek Egyiptomba, hogy biztonságosabb helyről térhessenek haza.

Hétfő estétől kezdődhet meg az Egyiptomban tartózkodó 300 román állampolgár hazaszállítása
Hirdetés