10 ezer lejes pénzbírság kifizetésére kötelezte a Kovászna Megyei Törvényszék február 19-én hozott jogerős ítéletében Dombora Lehel rétyi polgármestert. Ezzel felére csökkentette, de jóváhagyta az ANRP által kért 20 ezer lejes bírságot.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint a tavalyi negyedik negyedévben 33 300 betöltetlen munkahely volt Romániában, 8600-zal kevesebb a 2022 utolsó trimeszterében jegyzettnél.
Három személyt őrizetbe vettek, további hármat hatósági felügyelet alá helyeztek az olasz állampolgároknak jogtalanul kiállított egészségügyi asszisztensi oklevelek ügyében – közölte kedden a rendőrség.
Két, illegális szerek hatása alatt álló sofőrt igazoltattak a rendőrök szombaton, ráadásul ugyanazzal a gépkocsival közlekedtek mindketten. Kiderült egyikük megpróbált segíteni a másiknak hazavezetni az autót.
Jogtalannak és felháborítónak tartja a bírságot a székelyudvarhelyi főjegyző, amelyet az építési felügyelőség rótt ki rá, a helyi főépítészre, illetve a polgármesterre a beomlott bentlakás udvarfelújítására kiadott építkezési engedély miatt.
Hétfőtől újra kapnak ingyen tízórait a Maros megyei óvodások és kisiskolások, miután a megyei tanács sikeresen lebonyolította a versenytárgyalást és szerződést kötött a szolgáltatókkal.
Vizsgálat indult egy vezetéstechnikai oktató és egy fiatal ellen, miután a tanulóautóval átlépték a sebességhatárt és a rendőrségi ellenőrzésen kiderült, hogy a „sofőr” nem volt bejegyezve az autósiskolába.
Havi rendszerességű, ingyenes előadás-sorozatot indít az RMDSZ Csernáton Községi Nőszervezete, amely során közérdeklődésre számot tartó témákat járnak körbe szakemberek segítségével. Az első, szerdai alkalmon a népbetegségek kerülnek középpontba.
Egy helytelen törvényértelmezés miatt az ingázó pedagógusok egy része nem kapta meg az utazási támogatást, a bölcsődék kisegítő személyzete egy részének pedig a bére nem nőtt. A székelyföldi megyékben nem gyakoriak az ilyen esetek.
A marosvásárhelyi lomtalanítás keretében régi bútorokat, matracokat, festményeket, állatketreceket, játékokat, ajtókat, ablakokat, tükröket, szőnyegeket és ablakrácsokat gyűjtenek.
Borszék önkormányzata 24 helyi turisztikai vállalkozással közösen hozott létre egy szervezetet, aminek célja a fürdőváros kínálatainak népszerűsítése, az idegenforgalom felpörgetése. Igyekeznek visszaszorítani a „feketén” működő szállásadást is.
Gyergyóalfaluban, Csíkszentkirályon, Parajdon, Székelykeresztúron és Székelyudvarhelyen összesen 43 kilométer ivóvízhálózat és 25 kilométer szennyvízhálózat épülhet, de Kovászna és Maros megyei településeken is korszerűsítés várható.
Mintegy 121 millió lej értékű projekt megvalósításáért pályázott a csíkszeredai önkormányzat és partnerei alkotta konzorcium az országos helyreállítási terv programban (PNRR).
Nem kaphatnak különnyugdíjat a korrupció vagy egyéb hivatali bűncselekmények miatt jogerősen elítélt katonák, rendőrök és csendőrök – erről szóló törvénytervezetet nyújtott be hétfőn a parlamentbe a REPER egyik képviselője.
A kivitelező vállalta, hogy mindkét folyamatban lévő iskolai tornaterem-építést befejezi ebben az évben – tudtuk meg a csíkszeredai városházától. A több éve elkezdett munkálatok többek között a munkaerőhiány miatt sem haladtak eddig megfelelően.
Élhető lehetőséget teremtenének Hargita megyében a szövetkezetek az állattartás, -vágás és húsfeldolgozás esetében, ugyanakkor munkahelyeket is teremtenének, a közösség pedig a szövetkezetek által megfizethető áron juthatna helyi hústermékekhez.
Helyi érdekeltségű turisztikai üdülőhely-minősítést kapott a kormánytól Szentegyháza – jelentette be Facebook-oldalán Lőrincz Csaba, a kisváros polgármestere.
Vélhetően keddi ülésén szavaz a képviselőház döntő házként arról a törvénytervezetről, amely megtiltaná az energiaitalok forgalmazását kiskorúak számára.