
Az idei év első hat hónapjában a 2020-as év azonos időszakához képest több mint 30%-kal nőtt a fizetésképtelenné vált vállalatok és egyéni magánvállalkozók (PFA) száma: 3076 fizetésképtelenséget regisztráltak - derül ki a cégbíróság (ONRC) honlapján közzétett adatokból.
2021. július 23., 09:492021. július 23., 09:49
A legtöbb fizetésképtelenné vált céget és PFA-t Bukarestben regisztrálták, 604-et, ami 42,79%-os növekedést jelent 2020 január-júniusához képest.
A negatív rangsorban Kolozs megye következik 266 fizetésképtelenséggel (9,37%-os növekedés), és Bihar megye 244 fizetésképtelenné vált céggel vagy egyéni magánvállalkozóval (6,16%-os növekedés).
A legkevesebb fizetésképtelenséget Hargita (8), Vaslui (12) és Tulcea (13) megyében regisztrálták.
Tevékenységi ágazatonként a legtöbb fizetésképtelenséget a nagy- és kiskereskedelem, gépjármű- és motorkerékpár-javítás - 932 (plusz 37,87%), az építőipar - 509 (plusz 36,83%) és a feldolgozóipar - 384 (29,29%) területén regisztrálták.
2021 júniusában 556 fizetésképtelenséget jegyeztek, a legtöbbet a fővárosban (101), valamint Kolozs (51) és Iaşi (35) megyében.
(Agerpres)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!