
A román Igazságügyi Minisztériumnak van egy olyan ügyosztálya, amely a különféle bűncselekmények elkövetőitől lefoglalt, elkobzott javakat értékesíti.
2020. november 03., 19:282020. november 03., 19:28
Az ANABI által eladásra meghirdetett tárgyak, javak között volt idén például Audi Q7 személyautó is, alig 4500 eurós kikiáltási árral, igaz, a kocsi 340 ezer kilométert futott. Egy Porche Panamera 4 viszont 18 800 eurós kezdő árral várta új gazdáját, az autó 110 ezer kilométerben volt. Kínáltak elkobzott faanyagokat is, például egyik licitnél az 53 köbméter fenyőfa kezdő ára 4668 lej. A hivatal rendszeresen hirdet eladásra ingatlanokat (földterületeket, kertes házakat, tömbház-lakásokat), az indulási árak rendszerint mélyen a piaci árak alatt vannak. A különleges kínálatok listáján szerepelt idén egy valódi dízelmozdony, amelynek árát 828 ezer lejben állapították meg.
A tapasztalatok azt mutatják, a legelső árveréseken vagy nincs jelentkező, vagy csak a tájékozatlanabbak vásárolnak. A törvény szerint ugyanis a második, harmadik (stb.) meghirdetésnél az árakat lépcsőzetesen lehet csökkenteni, ennek köszönhetően a szerencsésebbek olykor döbbenetesen olcsón juthatnak értékes javakhoz. Mindez érvényes az olyan "apróságokra" is, mint a csempészáruként elkobzott élelmiszerekre, élvezeti cikkekre, elektronikai készülékekre, háztartási gépekre, általában kis volumenű fogyasztási árucikkekre.
(bl)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!