Hol mérik az igazságot?

Közírók álláspontja, véleménye közérdekű kérdések, gondok kapcsán

2019. május 08., 08:402019. május 08., 08:40

Az, hogy magyarság ellen fegyverként használják ezt a rendszert, nem újdonság. Ugyanakkor az is látszik, hogy a román-román háborúban is kiemelt szerepe van a „független” bíróságoknak. Nincs ugyanis amiért feltételeznünk, hogy a kényelmetlen magyarok elásásába jeleskedő bírákat ne lehetne „bevonni” a politikai ellenfelek kinyírásába.

Jó példája ennek a szenátus elnöke, akinek most egy tizenegy évvel ezelőtti ügyet poroltak le. A világért nem szeretnék fogadatlan prókátora lenni, de kívülről nézve teljesen érthetetlen, ami történik. Illetve nagyon is érthető, csak ez éppen az igazságszolgáltatásnak nevezett rendszer politikai befolyásoltságát támasztja alá. Azt mondják, hogy miniszterelnök korában osztrák befektetőktől közvetett módon pénzt fogadott el. Lehet. Ha viszont így volt, akkor erre biztos, hogy nem most, hanem mondjuk tíz évvel ezelőtt jöttek rá. Akkor eddig mit csináltak? Tartogatták a bűnügyi dossziét és azt mondták, hogy ha jó fiú leszel, nem mutatjuk meg senkinek? Vajon hány politikus van még az ügyészek markában? Aki úgy szavaz, ahogy diktálják, mert különben előveszik a létező, esetleg „meggyártott” bizonyítékokat, mert erre is bizonyítottan van példa. Ki felel azért, hogy teljesen szétverték a román igazságszolgáltatás hitelét, már ha volt ilyen egyáltalán? S ha a ma esti bibliaolvasás után a bírák holnap arra ébrednek, hogy tényleg mindenki esetében, legjobb tudásuk szerint, csak lelkiismeretükre hallgatva ítélkeznek, mennyi időnek kell eltelnie ahhoz, hogy ezt valaki ismét el is higgye?  

 

 

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés