Hogyan legyünk népszerűek?

Vannak emberek, akik csak úgy fogadják el az életet, ha a figyelem központjában vannak. Bármit megtesznek a népszerűségért. Nem a patologikus valóságshow-s csodabogarakra gondolok, azok csak a már beteg nézők elméjét turbózzák még betegebbre, hanem közszereplőkre, akik sajnos mindenkinek ártanak.

Zubreczky Antal

2017. június 23., 00:182017. június 23., 00:18

Vannak emberek, akik csak úgy fogadják el az életet, ha a figyelem központjában vannak. Bármit megtesznek a népszerűségért. Nem a patologikus valóságshow-s csodabogarakra gondolok, azok csak a már beteg nézők elméjét turbózzák még betegebbre, hanem közszereplőkre, akik sajnos mindenkinek ártanak. Emlékezzünk a Păunescu–Vadim párosra, ha netán a világ egy hétig megfeledkezett őkelmükről, rögtönöztek egy botrányt, mondtak valami bődületes ökörséget, csak hogy beszéljenek róluk. A napokban a mi szeretett napokai Funár Gyurink újra (miután nadrágja tartalmát egy lábmozdulattal kiröpítették a saját pártjából) elárulta a világegyetemnek a nagy titkot, hogy Jézus géta volt, mert a dákok géták, és a jelenlegi Románia területén született stb. Ezen a téren borzalmas összecsapás várható a mi hazaffyinkkal, akik szerint viszont pártus herceg volt (mármint Jézus, nem a Funár Gyuri).

A szelídbolondok után nem kell összeszedni a halottakat, de amikor a hatalmasok kackiáskodnak a csekélyeszűek voksaiért, igen. Régi nóta. Suetonius az ókori római cézárok portréit inkább vérrel, mint tintával írta, azok áldozatainak vérével. Ami még szomorúbb, az, hogy vérengzéseikkel tényleg – ideiglenesen legalább – rokonszenvessé tették magukat a pórnép szemében. És egy példa a Bibliából: „A fáraó, Egyiptom királya ugyanis feljött, majd elfoglalta Gézert. Felégette tűzzel, és megölte a városban lakó kánaánitákat, majd odaadta azt búcsúajándékul leányának.” Hát nem szívmelengető atyai gondoskodás?

Térben és időben hozzánk közelebb – amikor az alkoholista, nyilvánosság előtt táncoló és tántorgó Borisz Jelcint már a saját borbélya sem vette komolyan, hogyan vált újra nemzeti hőssé? Terrorista-ellenes akció ürügyén úgy széttaposta Csecsenföldet, mint egy megvadult elefántcsorda egy afrikai kunyhótanyát. És az újonnan megválasztott amerikai elnök, aki milliárdos cowboy létére három hónapig kényszerült háború nélkül vegetálni, egy „valószínűleg szír kormányközeli” vegyi támadás után nem valószínű, hanem biztos 59 Tomahawk rakétát küldött azok fejére. Természetesen annak, hogy azelőtt népszerűsége a béka alfele alá akart bújni, és hogy ő maga a Tomahawk-rakétákat gyártó vállalat, a Raytheon Inc. részvényese, semmi köze ehhez.

A hullákat eltemetik, a népszerűségi mutatók emelkednek, a show-nak folytatódnia kell.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés