Gondozottjaival ünnepelt a Diakónia

Ilyen még nem volt, de vélhetően még lesz: a Diakónia Keresztyén Alapítvány idősgondozó ágazata az egész megyéből a bodoki kultúrotthonba hívta-szállította gondozottjait, hogy együtt ünnepeljék a karácsonyt. Azért éppen Bodokra, mert 2004-ben ott kezdték meg először vidéki településen a házigondozást.

Bodor Tünde

2018. december 19., 08:342018. december 19., 08:34

Az eseményt hatalmas szervezőmunka előzte meg. A megye 59 településéről az alapítvány 33 munkatársával 267 idős ember érkezett a rendezvényre, az önkormányzatok együttműködésének eredményeként, hiszen az iskolabuszokat ők biztosították, de még a Diakónia is bérelt négy nagy buszt. A bodoki református nőszövetség és a polgármesteri hivatal alkalmazottai reggeltől készítették a 600 szendvicset, amelyhez a hozzávalókat a Bertis cég és a Diószegi pékség állta. Lelki táplálékkal, gazdag műsorral, kis ajándékcsomaggal, kaláccsal, teával is kedveskedtek a szervezők, egyszóval minden megvolt, ami az ünnepi hangulathoz kellett.

Nemcsak a házigondozásban ellátott öregeket várták – legalábbis azokat, akik képesek és hajlandók is voltak buszra szállni és a helyszínre menni – hanem a baróti Boróka és a szentgyörgyi Nyugisok nyugdíjasklubok tagságát is.

Tóth Anna, a Diakónia idősgondozó ágazata vezetőjének köszöntője után Róth Levente bodoki református lelkész áhítata következett: „a szeretet ellenében karácsonyozást bocsásd meg nekünk”, volt a való életből vett példázatának üzenete. A helybeli Henter Károly Általános Iskola ötödikesei Bocz Rita vallástanárnő által betanított kis műsort mutattak be, majd a kommandói Vadkála néptáncegyüttes és a Classical Singer énekegyüttes két tagja, Babos-Szélyes Margit, valamint Oláh-Badi Alpár lépett fel operettrészletekkel.

Mindenki szívből, szívesen szolgálta tehetségével az öregeket, akik rendkívül megelégedetten távoztak. A szép táncok, a jól ismert Huszka-operettdallamok (A csárdáskirálynőből, az Erzsébetből és a Marica grófnőből) egyöntetű tetszést váltottak ki a közönségből, és a taps sem maradt el.

Legtöbben ritkán mozdulnak ki otthonról, főleg művelődni, szórakozni, sok az idősek között a magányos, örültek a sokaságnak és a jó műsornak. A megkérdezettek egyöntetűen állították, szebb volt így az ünnep, mint az előző években, mikor kisrégiónként szervezték meg a gondozottak karácsonyát. Tóth Anna szerint pedig a többség akaratát veszik figyelembe majd a jövő évi ünnep szervezésénél: ha az idősek így szeretik, mind együtt, akkor így karácsonyoznak majd legközelebb is.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés