
Az egyetemi hallgatók közel 80 százaléka (79,4 százaléka) szeretne munkát találni még a tanulmányai ideje alatt, csaknem felük abban az ágazatban, amelyben a tanulmányait is végzi - derül ki egy online munkaerő-toborzó platform felméréséből.
2022. szeptember 29., 15:592022. szeptember 29., 15:59
A csütörtökön közzétett közvélemény-kutatásból kiderül, hogy Romániában évente több mint 130 ezer egyetemista végzi el tanulmányait; rajtuk kívül azok az egyetemisták is munkát keresnek, akik még nem végzősök ugyan, de szakmai tapasztalatszerzés érdekében, illetve önellátási célból dolgozni akarnak.
A BestJobs felmérése szerint tíz egyetemi hallgatóból közel nyolc (egészen pontosan 79,4 százalékuk) szeretne munkahelyet találni tanulmányi ideje alatt. Közel felük (46 százalék) abban az ágazatban szeretne elhelyezkedni, amelyben a tanulmányait is végzi.
A frissen végzettek és a tapasztalattal nem rendelkező fiatalok legnagyobb arányban (30 százalék) a vendéglátásban vállalnak munkát, átlagfizetésük 480 euró. Sokan helyezkednek el a közönségszolgálatban is (26 százalék, 680 euró átlagfizetés), valamint a kiskereskedelemben (18 százalék, 570 euró), a termelés és logisztika ágazatában (14 százalék, 565 euró), marketing és reklám (7 százalék, 600 eurós átlagfizetés), autóipar és közlekedés (6,5 százalék, 550 euró), pénzügy és számvitel (5,4 százalék, 750 euró), mérnöki szakmák (5,1 százalék, 800 euró), jog (4,7 százalék, 850 euró) és IT (3,53 százalék és 900 eurós átlagfizetés) terén.
Az IT és a mérnöki szakok terén munkaerőhiány van, így a cégek valósággal "verekednek" a frissen végzettekért. Ugyanez a helyzet olyan területeken is, mint a mezőgazdaság, az orvostudomány és gyógyszeripar, robotika és elektrotechnika, vagy ahol idegen nyelvek ismerete szükséges (különösen a német, az orosz, a mandarin, az arab és a skandináv nyelvek).
(forrás: Agerpres, fotó: Haáz Vince)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!