Benzema már csak két gólra Puskástól

Karim Benzema beérte az egyformán 10 gólos Alfredo Di Stéfanót és Cristiano Ronaldót, s két gólra van a Bajnokok Ligája kieséses szakaszában szerzett 12 találatával az abszolút első Puskás Ferenctől. A Real Madrid francia csatára azzal lépett fel a holtversenyes második helyre, hogy büntetőből eredményes volt a BL szerda esti elődöntőjében, amelyet hazai pályán a spanyol királyi gárda 3–1-re nyert meg a Manchester City ellen, s összesítésben 6–5-tel bejutott a sorozat döntőjébe.

Székely Hírmondó

2022. május 06., 00:102022. május 06., 00:10

A másik finalista, a Liverpool kedden 3–2-re nyert a Villarreal vendégeként és kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel került a döntőbe. Négy éve ugyanez a két csapat maradt versenyben a legtovább, akkor a madridiak 3–1-re hódították el a serleget.

Benzema ugyanúgy a Real Madrid színeiben jutott el a nyolcaddöntőtől a döntőig tartó szakaszokat számolva tízig – s góljai számát még gyarapíthatja a párizsi fináléban –, ahogyan az 1959–1960-as szezonban Puskás, a csapattárs Di Stéfano (1957/1958), illetve Ronaldo (2016/2017) is tette. Utóbbi kettőnek – szintén a Reallal – volt még egy-egy alkalommal 8-8 gólos BEK/BL-idénye is.

A szerdai, madridi elődöntő hajrájában két percen belül – egészen pontosan 1 perc és 29 másodperc alatt – kétszer is betaláló brazil Rodrygo a harmadik leggyorsabb duplázó lett a Bajnokok Ligája históriájában. Nála is kevesebb idő kellett két találathoz a Bayern lengyel sztárjának, Robert Lewandowskinak és Cristiano Ronaldónak. Előbbi a német csapat Salzburg elleni 2022-es meccsén 1 perc 21 másodperc, utóbbi a Realnak a Wolfsburggal vívott 2016-os BL-mérkőzésén 1 perc 27 másodperc alatt volt kétszer is eredményes.

A BEK/BL kieséses szakaszának legjobbjai (forrás: IFFHS): 1. Puskás Ferenc (Real Madrid, 1959/1960) 12 gól

  1. Alfredo Di Stéfano (spanyol, Real Madrid, 1957/1958) 10

Cristiano Ronaldo (portugál, Real Madrid, 2016/2017) 10

Karim Benzema (francia, Real Madrid, 2021/2022 10

  1. Milos Milutinovic (jugoszláv, Partizan, 1955/1956) 8

Di Stéfano (1959/1960) 8

José Águas (portugál, Benfica, 1960/1961) 8

Gerd Müller (német, Bayern München, 1972/1973) 8

Lionel Messi (argentin, FC Barcelona, 2011/2012) 8

  1. Ronaldo (Real Madrid, 2013/2014) 8
szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés