Rövidesen megszűnik az útlezárás a Gyöngyvirág utcában, de az iskolakezdésig átadják a forgalomnak a Kós Károly utca felújítás alatt álló szakaszát is, közölte Antal Árpád. Ugyanakkor más helyszíneken is zajlanak kisebb-nagyobb korszerűsítési munkák.
2017. augusztus 30., 00:272017. augusztus 30., 00:27
Rövidesen megszűnik az útlezárás a Gyöngyvirág utcában, de az iskolakezdésig átadják a forgalomnak a Kós Károly utca felújítás alatt álló szakaszát is, közölte Antal Árpád. Ugyanakkor más helyszíneken is zajlanak kisebb-nagyobb korszerűsítési munkák.
A városban zajló beruházásokról beszámolva Sepsiszentgyörgy polgármestere tegnapi sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a Gyöngyvirág utca felújításának „hard” része kész van, a koptatóréteget elterítették, a járdákat is felújították, és a forgalomnak egyelőre azért nincs átadva, mert a közlekedési táblákat még ki kell helyezni, valamint a parkolókat, sávokat és az átjárókat ki kell festeni. „Lévén, hogy zsúfolt utcáról van szó, hivatalosan nem akarjuk átengedni a forgalomnak addig, amíg ez nem történik meg. A koptatórétegnek pedig van egy olyan tulajdonsága, hogy olajos, és ha nem várunk körülbelül egy hetet, hogy kiszáradjon, akkor hiába fested le, mert lekopik a festék”, magyarázta a városvezető. Antal szerint a tábláknak az alapok már ki vannak öntve, és minden valószínűség szerint a jövő héten a teljes beruházás végére pontot tesznek, és majd megnyitják a szakaszt a forgalom előtt.
Ami pedig a Kós Károly utcát illeti, Antal elmondta, hogy a megkezdett szakaszon az alapozási munkát befejezték az úttesten, a közvilágítási oszlopok is ki vannak helyezve, és rövidesen elterítik a koptatóréteget is. „Az ígéret az volt, hogy az iskolakezdésig átadjuk ezt a szakaszt a forgalomnak, és ha az időjárás nem tesz keresztbe, akkor ez meg fog történni”, tette hozzá a polgármester. Idén már nem kezdik el az utca második szakaszának felújítását, mert nem akarnak belefutni a télbe be nem fejezett munkával.
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!